Steaua, eliminata din Cupa Romaniei de o echipa de liga a doua, la penaltiuri

Miercuri, 14 Decembrie 2016, ora 23:14
33560 citiri

Steaua a fost eliminata in optimile de finala ale Cupei Romaniei de formatia de liga secunda CS Mioveni, scor 6-5 (0-0 in timpul regulamentar), dupa loviturile de departajare.

Jocul lamentabil al Stelei a continuat si la Mioveni, in fata unei echipe de liga secunda.

Formatia lui Reghecampf a dominat jocul, dar din nou a iesit la rampa lipsa automatismelor din ofensiva si lentoarea jucatorilor.

Mioveniul a facut un joc bazat pe contraatac si a avut doua mari sanse, insa Nita a fost erou.

Steaua putea rezolva meciul in minutul 86, insa Boldrin a sutat in transversala din lovitura libera de la 30 de metri.

S-a intrat in prelungiri, iar Nila l-a ridiculizat pe Tosca si a marcat pentru Mioveni in minutul 95.

In cele din urma, stelistii au reusit egalarea in minutul 114 prin Achim, care si-a pastrat excelent calmul in fata portii.

Soarta calificarii s-a decis in cele din urma la loviturile de pedeapsa, unde Steaua a pierdut pe mana brazilienilor Boldrin si De Amorim, care au sutat peste poarta.

Steaua e singura echipa din Liga 1 eliminata in aceasta faza a competitiei de o divizionara secunda.

MIOVENI - STEAUA 6-5 (1-1 in cele 120 de minute)

Nastasie suteaza in bratele portarului!

Boldrin rateaza pentru Steaua: trimite mult peste poarta!

120 - Finalul prelungirilor. Urmeaza penaltiurile!

120 - Ovidiu Popescu vede cartonasul galben.

116 - Galan de la Mioveni este eliminat!

114 - GOL STEAUA!!! Achim inscrie din fata portii si suntem aproape de penaltiuri!

110 - Popescu respinge bine la o centrare periculoasa trimsa de Boldrin.

106 - Jakolis intra in locul lui Enache.

106 - Se reia jocul!

105 - Se incheie prima repriza de prelungiri!

104 - Ce ocazie! Incredibil! Momcilovici scapa singur cu portarul, dar sutul sau e aparat de Popescu!

100 - Enache reia cu capul in bratele portarului din 6 metri.

90+5 - GOL MIOVENI! Nila profita de o gafa la marcaj a lui Tosca, scapa singur cu portarul si deschide scorul!!!

90 - Se reia jocul!

90+5 - Finalul timpului regulamentar. Urmeaza doua reprize de prelungiri!

90 - 5 minute suplimentare.

88 - Tosca suteaza mult peste poarta de la 30 de metri.

86 - Bara Steaua! Boldrin trage in bara transversala din lovitura libera de la 25 de metri.

81 - Schimbare Mioveni: Galan intra in locul lui Biceanu.

78 - Steaua continua jocurile slabe din ultima perioada si la Mioveni. Se chinuie cu o divizionara secunda.

71 - Sansa buna pentru Steaua! Pintilii reia frumos langa bara, dar Popescu respinge.

65 - Momcilovici primeste intr-o pozitie buna, dar trage paralel cu poarta!

64 - Schimbare Mioveni: Nila intra in locul lui Staicu.

62 - Schimbare Steaua: Bourceanu intra in locul lui Tudorie.

59 - Pintilii vede cartonasul galben.

55 - Ce ocazie!!! Staicu profita de o mare greseala a lui Moke, dar Nita scoate absolut fenomenal cu piciorul!

54 - Schimbare Mioveni: Radescu intra in locul lui Popa.

53 - Moke si Staicu vad cartonasul galben.

52 - Ovidiu Popescu urca frumos in banda dreapta, dar centreaza imprecis.

48 - Momcilovici e la un pas de autogol, dar se fluiera fault in atac.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Steaua: Boldrin intra in locul lui Adi Popa.

45 - Pauza!

44 - Achim paseaza bine spre De Amorim, dar sutul acestuia e dezamagitor!

40 - Momente de joc mai slabe, mingea sta mai mult la centrul terenului.

30 - Achim reia cu capul slab in bratele portarului advers.

24 - Inca o minge pentru Tudorie, care e blocat in fata portii.

14 - Steaua domina, dar nu reuseste sa creeze mare pericol la poarta adversa.

9 - Tudorie trimite pe langa poarta din 4 metri, dupa o centrare din partea dreapta.

4 - O prima actiune de atac a stelistilor, dar Tudorie nu ajunge la minge.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 20:30

Mioveni: CS Mioveni: Popescu - Tomozei, Gugu, I. Stoica, E. Stoica - Boboc, Biceanu - Popa, Nastasie, Ayza, Staicu

Rezerve: Croitoru, Tirica, Visa, Galan, Radescu, Vintila, Nila

Steaua: Nita - Enache, Moke, Tosca, Momcilovic - Ovidiu Popescu, Pintilii (cpt) - Popa, Achim, De Amorim - Tudorie.

Rezerve: Stancioiu - Simion, Jakolis, Aganovic, Enceanu, Boldrin, Bourceanu.

Anul trecut, Cupa Romaniei a fost castigata de CFR Cluj.

Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
#Mioveni Steaua, #Mioveni Steaua LIVE, #Mioveni Steaua direct, #Mioveni Steaua Cupa Romaniei , #meciuri