Reghecampf face dezvaluiri dupa victoria Stelei - ce le-a spus la pauza jucatorilor

Joi, 17 Decembrie 2015, ora 22:34

Antrenorul Stelei, Laurentiu Reghecampf, a vorbit despre vitoria cu Viitorul Constanta, ce a dus la calificarea in semifinalele Cupei Romaniei, si a dezvaluit ce le-a spus la pauza jucatorilor.

"Secretul este sa dai un meci mai mult decat adversarul. Obiectivul nostru a fost sa castigam ambele meciuri. Am intalnit o echipa foarte buna, nu degeaba sunt in fata in clasament. Merita sa fie acolo, joaca un fotbal frumos. Noi castigam, incercam sa formam o echipa puternica, pe care s-o calificam in grupele Ligi Campionilor.

Lui Rapa i-am reprosat la pauza ca n-a urcat mai mult in prima repriza. La pauza le-am spus sa joace cu mai mult curaj, nu inteleg ce le-a fost teama", a spus Reghecampf la Digi Sport.

In schimb, Reghecampf nu a dorit sa-l laude pe portarul Florin Nita, care a avut trei interventii excelente. "Nita n-a facut nimic special. De asta a fost adus la Steaua, sa apere. Sper s-o tina tot asa", a completat Reghecampf.

Cupa Romaniei: Steaua bate din nou Viitorul si merge in semifinale

Steaua a obtinut inca o victorie de la venirea lui Laurentiu Reghecampf, scor 1-0, pe terenul Viitorului Constanta si s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei.

In semifinalele Cupei Romaniei s-au mai calificat ASA Targu Mures, Dinamo si CFR Cluj.