Ziare.com

Cupa Romaniei la fotbal: Programul, arbitrii si televizarile de joi

Joi, 26 Septembrie 2013, ora 11:43

   

Cupa Romaniei la fotbal: Programul, arbitrii si televizarile de joi
Saisprezecimile Cupei Romaniei, editia 2013 / 2014, continua joi cu ultimile patru dispute de pe tablou, dupa cum urmeaza:

* Astra Giurgiu (L1) vs. ACS Berceni (L2) - ora 16.00 / Digi Sport
Teodor Craciunescu (Rm. Valcea) - Adrian Popescu (Craiova) si Ionut Babadac (Alexandria). Rezerva: Floarea Babadac (Alexandria)

* Otelul Galati (L1) vs. Concordia Chiajna (L1) - ora 16.00 / nu se televizeaza
Florin Miron (Bucuresti) - Sebastian Stoianov (Constanta) si Vlad Barleanu (Bucuresti). Rezerva: Andrei Moroita (Ploiesti)

* Rapid Bucuresti (L2) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (L1) - ora 18.00 / Digi Sport
Catalin Popa (Pitesti) - Gabriel Stroe (Pitesti) si George Neacsu (Campulung Muscel). Rezerva: Robert Avram (Pitesti)

* Steaua Bucuresti (L1) vs. Avantul Barsana (MM, L4) - ora 20.30 / ProTv / se joaca la Berceni (Ilfov)
Dan Botescu (Bucuresti) - Ionut Bobe (Videle) si Marius Badea (Rm. Valcea). Rezerva: Andrei Antonie (Bucuresti)

Rezultatele de pana acum ale 16-imilor de finala:

* CORONA BRASOV (L1) - SC Bacau (L2) 1-0
* SC VASLUI (L1) - Metalul Resita (L2) 1-0
* FC Bihor (L2) - ACS POLI TIMISOARA 0-1
* FCM Dorohoi (L3) - VIITORUL CONSTANTA 0-3
* CHINDIA TARGOVISTE (L3) - Sageata Navodari (L1) 2-0
* RIPENSIA TIMISOARA (L5) - Universtatea Cluj (L1) 2-1
* DINAMO BUCURESTI (L1) - Sanatatea Cluj (L3) 4-0
* PANDURII TG. JIU (L1) - Farul Constanta (L2) 4-0
* Petrolistul Boldesti (PH, L4) - SC VASLUI (L1) 0-4
* Gloria Buzau (L2) - FC BOTOSANI (L1) 0-2 (dupa prelungiri)
* FC BRASOV (L1) - CFR Cluj (L1) 3-1
* FC Universitatea Craiova (L2) - PETROLUL PLOIESTI (L1) 0-1

Au iesit deja din circuit trei prim-divizionare, printre care si ambele din Cluj Napoca, in schimb, cu totul si cu totul neasteptat, continua competitia o grupare venita din fotbalul foarte mic (esalonul 5), e vorba de Ripensia Timisoara.

Iata calendarul viitor al Cupei Romaniei-Timisoreana:

* optimi de finala - 30 octombrie 2013
* sferturi de finala - 27 noiembrie 2013
* semifinale (je joaca tur/retur) - 15/17 martie 2014 si 20/21 aprilie 2014
* finala - 31 mai 2014

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 835 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor