Ziare.com

Vezi cine arbitreaza miercuri in Cupa Romaniei la fotbal

Miercuri, 21 Septembrie 2011, ora 10:30

   

Vezi cine arbitreaza miercuri in Cupa Romaniei la fotbal
Saisprezecimile Cupei Romaniei la fotbal, editia 2011/2012, programeaza miercuri majoritatea jocurilor acestei faze, 8 la numar, brigazile avand urmatoarele componente:

CF Braila (Liga 2) - Gaz Metan Medias (ora 16.00)
Emil Voicu (Bacau) - Sebastian Gheorghe (Suceava) si Vladimir Urzica (Piatra Neamt). Rezerva: Bogdan Anghelinei (Galati). Obs. Gheorghe Moise si Ion Rotaru (ambii din Bucuresti).

Dunarea Galati (Liga 2) - Sportul Studentesc Bucuresti (ora 16.00)
Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) - Cristian Nica (Ploiesti) si Stelian Slabu (Brasov). Rezerva: Dan Burca (Mangalia). Obs. Ion Danciulescu (Targoviste) si Marian Dorobantu (Buzau)

CSU Vointa Sibiu - CS Otopeni (Liga 2) - ora 16.00
Mugurel Draganescu (Breaza) - Gabriel Stroe (Pitesti) si Marius Nicoara (Baile Herculane). Rezerva: Mihai Amoraritei (Campina). Obs. Marian Salomir (Cluj-Napoca) si Marcel Coras (Arad)

Pandurii Tg. Jiu - CS Visina Noua (Liga 3) - ora 16.00
Catalin Popa (Pitesti) - Claudiu Florea (Pitesti) si Florin Neacsu (Campulung Muscel). Rezerva: Cristina Dorcioman (Campulung Muscel). Obs. Florin Chivulete (Bucuresti) si Oleg Iacomi (Pitesti)

Astra 2 Giurgiu (Liga 2) - U Cluj (ora 16.00)
Claudiu Baboia - Mircea Orbulet si Vlad Barleanu (toti din Bucuresti). Rezerva: Marian Pana (Bucuresti). Obs. Nicolae Marodin si Romica Chihaia (ambii din Bucuresti)

FC Timisoara (Liga 2) - Ceahlaul Piatra Neamt (ora 17.00)
Florin Marcu (Bucuresti) - Gero Szabo (Cluj-Napoca) si Bogdan Velicu (Bucuresti). Rezerva: Marian Balaci (Drobeta T.Severin). Obs. Dan Dragos Craciun (Cluj-Napoca) si Flavius Domide (Arad)

Rapid Bucuresti - Juventus Bucuresti (Liga 2) - ora 19.00
Andrei Chivulete - Adrian Vidan si Adrian Ghinguleac (toti din Bucuresti). Rezerva: Marcel Barsan (Bucuresti). Obs. Stefan Constantin si Marian Bucurescu (ambii din Bucuresti)

Astra Ploiesti - CFR Cluj Napoca (ora 21.30)
Viorel Cojocaru (Galati) - Eduard Dumitrescu (Pitesti) si Vasile Marinescu (Bucuresti). Rezerva: Mihai Ene (Bucuresti). Obs. Marius Beudeanu (Brasov) si Nicolae Pantea (Bucuresti)

Se joaca intr-o singura mansa, pe terenul primelor echipe din program. In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc se disputa doua reprize x 15 minute, iar daca echilibrul pe tabela se mentine si dupa acestea, departajarea se va face prin lovituri de la punctul cu var.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 736 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor