Cupa Romaniei: Rapidul a invins Delta Tulcea

Marti, 30 Octombrie 2012, ora 23:20
1699 citiri

Rapid Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce a invins, destul de chinuit, divionara secunda Delta Tulcea, scor 4-1.

Pe un Giulesti mai mult gol, abia 1.000 de spectatori venind la meci, Rapidul a inceput perfect. Era minutul 4 cand Herea centra in careul Deltei, din lovitura libera, iar Miselaricu reusea un autogol de toata frumusetea.

Cateva minute mai tarziu Filip il faulteaza pe Teixeira in careu si arbitrul arata punctul cu var, insa Herea suteaza slab si penaltiul este aparat.

A venit insa minutul 22 iar o noua centrare a lui Herea a fost reluata in propria poarta de un jucator de la Tulcea, Nicu Cretu fiind autorul acestui al doilea autogol. Emotiile au fost risipite doua minute mai tarziu, cand Goga a punctat pentru 3-0.

Oaspetii au iesit la joc si, pe final de prima repriza, au reusit sa inscrie. Herea a comis un hent in careul Rapidului, arbitrul a dictat penalti iar Florea a transformat.

In partea secunda, Delta a fost ceva mai curajoasa, fara a ameninta insa cu adevarat buturile lui Albut. Ba chiar tot Rapidul a mai inscris o data, in prelungiri, atunci cand Pancu a trimis un lob frumos de la 17 metri.

Rapidul a invins, insa nu a convins, jucatorii lui Marian Rada fiind pusi de multe ori in dificultate de o echipa net inferioara.

Rapid: Albut - Wallace, Abrudan, Burca, Bozovici - M. Roman, Pavlovici, Teixeira, Herea - Pancu, Goga

Rezerve: Draghia, Milisavljevici, Grigore, Bilasco, Coman, Ionita, Renan

Delta Tulcea: Stoicescu - Filip, Misalericu, Marincau, I. Cretu - N. Cretu, Postelnicu, A. Iacob, Coconas - Neagu, Florea

Rezerve: Nean, Ursu, Abdulrazak, Nanu, Grigorov, Sin, Pantelie

Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
#Rapid Delta Tulcea rezultat, #Rapid Delta Tulcea Cupa Romaniei, #rezultate Cupa Romaniei , #rezultate