Cupa Romaniei: Visul Timisoarei, frant de Gaz Metan

Joi, 08 Decembrie 2011, ora 19:55
1978 citiri

Gaz Metan Medias a devenit a doua formatie calificata in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a trecut, joi seara, de echipa Poli Timisoara, scor 1-0, intr-un meci din sferturile competitiei.

Echipa lui Cristi Pustai a frant visul banatenilor de a castiga Cupa Romaniei si de a se califica din nou in cupele europene chiar la Timisoara, acolo unde s-a impus la limita.

Unicul gol al partidei de pe Dan Paltinisanu a fost inscris de Cristi Bud, in minutul 8, dupa o centare in fata portii lui Lepmets.

Banatenii au incercat sa dea replica in doua randuri, dar Gorobsov, in prima repriza, si Tames, in finalul partidei, n-au reusit sa-l invinga pe goalkeeperul Plesca.

Poli Timisoara: Lepmets - Mera, Scutaru, Ilie, Sepsi - Chis, Poparadu, Gorobsov, Curtean - Ricketts, Goga;

Rezerve: Kirev, Popovic, Tames, Axente, Sandu, Zaluschi, Patras;

Gaz Metan Medias: Plesca - Hoban, Frasinescu, Lazar, Markovici - Todea, Nicandro - Avram, Parvulescu, Bawab - Bud;

Rezerve: Vatca, Trtovac, Buzean, Vukadinovici, Petre, Miclea, Medeiros.

ACSO Filiaşi din Liga a III-a s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, după exceutarea loviturilor de departajare, echipa din...
Traian Băsescu, către consilierii prezidențiali care l-au însoțit în Egipt: "Mă, dacă aveți chef de văzut piramide, luați-vă vacanță!"
Adriana Săftoiu, fost consilier al lui Traian Băsescu, rememorează un episod din timpul vizitei făcute de fostul președinte în Egipt în cursul anului 2007. Istorisirea este spusă de...