Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dinamo a invins rezervele Bistritei in Cupa Romaniei

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Miercuri, 20 Aprilie 2011, ora 22:45
3320 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat prima mansa a "dublei" cu Gloria Bistrita din semifinalele Cupei Romaniei. Bucurestenii s-au impus in deplasare in fata unei echipe de rezerve cu scorul de 2-0.

Inca din primele minute ale intalnirii de la Bistrita s-a vazut intentia gazdelor de a "scoate" maxim un rezultat de egalitate. Cu numai doi oameni in atatc, Ilie Iordache si Balba, si cu un tanar Mandea inexistent in banda stanga, jucatorii Gloriei nu au facut altceva decat sa astepte atacurile bucurestene.

Dinamo, chiar daca a avut in teren toate piesele de baza, a jucat mai mult modest, preferand o posesie prelungita si atacuri previzibile.

Prima mare ocazie i-a apartinut lui Liviu Ganea, dar bistritenii au fost cei care puteau da lovitura in finalul primei reprize, cand Vali Nastase si Gigel Ene au trimis foarte aproape de poarta lui Balgradean.

Ionel Danciulescu a deschis scorul in repriza secunda, la capatul unei faze in care defensiva pana atunci exacta a Gloriei a fost surprinsa de o actiune rapida a lui Liviu Ganea.

Albanezul Bakaj a trecut apoi agonizant de aproape de dublarea avantajului de pe tabela.

Marius Alexe a inscris pentru 2-0 in finalul intalnirii iar Dinamo a obtinut o victorie linistitoare, fiind ca si calificata in finala Cupei Romaniei.

Partida dintre Gloria Bistrita si Dinamo a fost transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul intalnirii:

FINAL DE MECI !!!

Min.91 Ilie Iordache este aproape de gol, Balgradean respinge!

Min.86 GOOOL DINAMO !!! Alexe inscrie din pasa lui Catalin Munteanu!

Min.81 Bakaj suteaza in blocaj de la 30 de metri - corner pentru Dinamo.

Schimbare Gloria: Bajenaru intra in locul lui Ene.

Min.76 Balgradean iese bine si retine un balon din fata lui Balba.

Min.71 Bakaj suteaza, Albut retine usor.

Schimbare Gloria: Keita a intrat in locul lui Mandea.

Schimbare Dinamo: Tucudean a intrat in locul lui Liviu Ganea.

Min.67 Bakaj este aproape de gol, insa trimite pe langa poarta lui Albut.

Min.65 Dinamovistii incearca un joc de posesie prin care tin balonul departe de poarta lui Balgradean.

Schimbare Dinamo: Bakaj intra in locul lui Vlad Munteanu.

Min.58 Bistritenii incearca sa dea o replica dinamovistilor, insa aceasta este palida.

INFO: Danciulescu i-a dedicat reusita de la Bistrita lui Margaritescu, colegul sau care a iesit din arest cu cateva ore mai devreme.

Min.53 GOOOL DINAMO !!! Liviu Ganea paseaza in fata portii iar Danciulescu inscrie simplu, din 5 metri!

Min.49 Catalin Munteanu suteaza de la 25 de metri putin peste poarta aparata de Albut.

A INCEPUT REPRIZA SECUNDA !!!

____________________________

Schimbare la Bistrita: Anton a intrat in locul lui Nalati

FINALUL PRIMEI REPRIZE !!!

Min.44 Gigel Ene reia frumos de la 16 metri, putin pe langa poarta celor de la Dinamo.

Min.40 Balgradean scoate extraordinar de sub transversala un sut deviat expediat de Vali Nastase.

Min.36 Catalin Munteanu suteaza pe langa poarta lui Albut.

Min.33 Balgradean retine cu emotii sutul lui Ilie Iordache.

Min.30 Ritm bun de joc pana acum, ocaziile lipsesc totusi.

Min.26 Minute bune pentru bistriteni care aduc balonul in jumatatea adversa, dar nu ameninta poarta dinamovista.

Min.20 Dinamo domina teritorial, partida este insa una disputata.

Min.16 Liviu Ganea putea deschide scorul, insa s-a pierdut si a ratat executia! Munteanu a pasat bine pentru Alexe, acesta a trimis mai departe la Ganea, dar tanarul atacant dinamovist a sutat pe langa balon.

Min.8 Gaman are prima ocazie de gol la o mare greseala a lui Albut.

Min.5 Albut retine fara probleme o lovitura libera executata slab de Catalin Munteanu.

Min.1 A inceput meciul !!!

Dinamo: Balgradean - Barboianu, Gaman, Grigore, Bordeanu -Alexe, Kone, C. Munteanu, V .Munteanu - Ganea, Danciulescu.

Rezerve: Naumovski, Rubio, Mehmedovic, Moti, Tucudean, Bakaj, Patrascu.

Bistrita: Albut - Saceanu, Nastase, Costache, Velcovici - Marginean, Nalati, Mandea, Gigel Ene - Iordache, Balba.

Rezerve: Irimia, Tudose, Achim, Abreu, Keita, Anton, Bajenaru.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#dinamo victorie bistrita cupa romaniei, #danciulescu gol bistrita, #Bistrita Dinamo Cupa Romaniei, #Bistrita Dinamo LIVE , #semifinale