Cupa Romaniei: Programul zilei de joi

Joi, 28 Februarie 2008, ora 13:00
1007 citiri

Joi vor avea loc ultimele doua meciuri din sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal.

La Mogosoaia, de la ora 16:30, Pandurii Tg. Jiu si Gloria Buzau isi vor disputa un loc in semifinalele competitiei. Intalnirea va fi arbitrata la centru de Mugurel Draganescu, ajutat la cele doua linii de Radu Ghinguleac si Dan Rosu.

Iar la Bucuresti, pe stadionul Dinamo, de la ora 20:30, CFR Cluj si FC Brasov se intalnesc in ultimul meci al sferturilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Intalnirea va fi arbitrata la centru de Alexandru Deaconu, ajutat la cele doua linii de Adrian Vidan si Bogdan Velicu.

Miercuri, Dacia Mioveni si Unirea Urziceni au obtinut calificarea in semifinale, dupa ce au trecut de Dinamo, respectiv Rapid.

Primul meci al etapei a 12-a din Liga 1 s-a disputat la Mediaș, între Gaz Metan și Dinamo, partida fiind decisă de două goluri fabuloase marcate de decarul gazdelor, Ronaldo Deaconu. Pentru...
Dinamo a avut meci de gală pe terenul Barcelonei în Liga Campionilor. Cum s-a încheiat partida cu deținătoarea trofeului
Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă joi, în deplasare, scor 36-32 (19-14), de campioana en-titre a Europei, FC Barcelona, fosta echipă a antrenorului Xavi...