Surpriză în Cupa României. Ultima clasată din Superliga are punctaj maxim

Marti, 08 Noiembrie 2022, ora 18:10
1839 citiri
CS Mioveni a învins-o pe FC Botoșani

Echipa CS Mioveni, ultima clasată în Superliga, a învins marţi, scor 1-0, echipa FC Botoşani, în primul meci din etapa a doua a grupelor Cupei României.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Kabananga, în minutul 82.

CS Mioveni conduce cu 6 puncte în grupa a 2-a a Cupei României. FC Botoşani se află pe locul secund în clasament cu 3 puncte.

Astăzi se mai dispută un meci din Cupa României, respectiv din grupa 1. Este vorba de întâlnirea dintre Unirea Slobozia şi Petrolul Ploieşti, care va lua startul la ora 18:15.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...