Liga I: Dacia Mioveni Poli Timisoara 2-2

Sambata, 22 Septembrie 2007, ora 20:35
569 citiri

Poli Timisoara a scapat elegant de o infrangere la Mioveni, reusind sa egaleze cu doua goluri intr-un singur minut in finalul jocului cu Dacia.

Dacia Mioveni a inceput bine partida de astazi din etapa a 8-a a Ligii I, reusind sa puncteze in minutul 22 prin Mihai Olteanu si apoi sa-si mareasca avantajul la 2-0 in urma reusitei semnata de Dan Balauru in minutul 59.

Timisoara a revenit pe final si a punctat prin Gigel Bucur 79' si apoi imediat prin Andrei Torje in minutul 80, pentru un 2-2 care avea sa fie si rezultatul final.

Finalul jocului de la Mioveni a fost dominat de Poli Timisoara care putea sa obtina toate punctele din partida cu Dacia.

Cât de posibil este un USL 2.0 după alegerile din iunie. Analist: ”Dacă alianța nu-și va maximiza scorul electoral, va apărea ruptura”
Ion M. Ioniță, analist politic și jurnalist, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre importanța alegerilor europarlamentare din luna iunie, probabil cele mai...
”Le este teamă de mine”. Declarația lui Cătălin Cîrstoiu despre contracandidații săi, în fața unor sticle cu ”tărie”
Candidatul PSD-PNL pentru Primăria Generală a Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, afirmă că le-a cumpărat, de la un târg din curtea Ministerului Agriculturii, câte o sticlă de tărie...