Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Revolutia echipelor mici, Dacia Mioveni invinge pe Poli Timisoara

Duminica, 23 Martie 2008, ora 20:55
1650 citiri

Rezultat surpriza la Timisoara, unde echipa din localitate Politehnica Stiinta (locul 5) a pierdut in fata argesenilor de la Dacia Mioveni, cu scorul de 1-2, intr-un meci din cadrul etapei a 25-a din Liga I.

Dacia Mioveni deschide scorul prin Cornel Frasineanu, in minutul 39, acesta avand noroc si cu devierea lui Borbely, care l-a pacalit pe portarul Popa. Tot Mioveniul a marcat in minutul 56, cand Savu a profitat de o greseala a defensivei timisorene, in care Canu si Popa s-au incurcat, iar atacantul argesean a marcat pentru 2-0.

In minutul 60, Dejan Rusici inscrie pentru Poli, dupa o centrare venita de la Martinez, pentru 1-2, iar in finalul jocului, timisorenii rateaza incredibil cateva ocazii imense.

Dacia castiga la Timisoara, scor 2-1 si urca pe locul 12 in clasament cu 28 de puncte, in timp ce Politehnica se resimte, desi ramane pe pozitia a 5-a a clasamentului cu 45 de puncte.

Patru elevi de la o școală din Timiș s-au filmat prizând paracetamol. Videoclipul a fost urcat pe rețelele de socializare VIDEO
Patru elevi s-au filmat în timp ce prizau un praf alb cu un pai de hârtie în baia unui liceu din Timiș. Aceștia au urcat înregistrarea pe o rețea de socializare. Conform polițiștilor,...
Corturi electorale USR vandalizate în Timișoara. Dominic Fritz: ”Se înscriu mai mulți voluntari care mă ajută să strâng semnături”
Mai multe corturi electorale ale USR au fost vandalizate în Timișoara, scrie primarul Dominic Fritz pe rețelele sociale. ”Cu fiecare cort vandalizat se înscriu mai mulți voluntari care...