Ce spune Dan Petrescu dupa remiza cu FCSB din derbiul pentru titlu

Luni, 15 Aprilie 2019, ora 07:07
7097 citiri

Dan Petrescu, antrenorul celor de la CFR Cluj, se declara multumit dupa remiza cu FCSB de duminica seara.

"Bursucul" este de parere ca formatia lui se putea impune, insa a avut ghinion si jucatorii au ratat ocazii mari.

"Nici mie nu-mi vine sa cred cate egaluri fac cu FCSB. Sunt putin dezamagit. Cand ai doua bare intr-un meci e normal sa fie o dezamagire. In prima repriza FCSB a jucat mai bine. Cred ca noi am avut trac mai mare. Nu mi-a placut deloc prima repriza. Puteam totusi sa marcam, pe final de repriza, cand Vinicius a avut bara aceea. Anul trecut, marca si cu ochii inchisi la faze de genul asta

In repriza secunda am jucat mai bine, am jucat mai ofensiv. Acum trebuie sa castigam neaparat in etapa viitoare. Sunt convins ca cei de la Sepsi, dupa trei infrangeri la rand, vor si ei sa puna probleme. Sunt convins ca va fi un meci foarte greu. Imi place de Teja. Se concentreaza doar la echipa lui. Nu se uita la adversari, nu se uita la arbitraj sau la alte lucruri. Asa trebuie sa fie si in Romania", a spus Dan Petrescu la Telekom Sport.

CFR Cluj si FCSB au remizat in marele derbi al campionatului, scor 0-0, la capatul unei partide anoste.

Ocaziile mari, putine la numar, au fost irosite de ardeleni, care au lovit de doua ori barele portii lui Balgradean pe parcursul meciului.

In urma acestui rezultat, CFR ramane lider al Ligii 1, la 3 puncte in fata celor de la FCSB.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#Dan Petrescu CFR FCSB, #Dan Petrescu rezultat CFR, #CFR Clu FCSB rezultat Liga 1 , #CFR Cluj