Lovitură pentru Dan Petrescu în Liga Campionilor Asiei

Marti, 05 Martie 2024, ora 14:33
1454 citiri
Dan Petrescu antreneaza in Coreea de Sud FOTO facebook

Jeonbuk, formația lui Dan Petrescu, a remizat în meciul de pe teren propriu cu Ulsan, scor 1-1, în turul sferturilor de finală din Liga Campionilor Asiei și a ratat șansa de a lua o opțiune serioasă de calificare în semifinale.

Trupa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4 prin Song Min-Kyu, iar apoi a ratat șansa dublării avantajului.

În minutul 24, brazilianul Orobo a ratat o lovitură de la 11 metri. Jucătorul lui Dan Petrescu a șutat puternic, dar mingea s-a dus direct în bara transversală.

În minutul 77, gruparea lui Dan Petrescu a primit lovitura. Lee Myung-Jae a egalat pentru oaspeți.

Returul cu Ulsan este programat să se dispute la data de 12 martie, de la ora 12.00.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
De ce merge Iohannis în Coreea însoțit de Arafat, Burduja, Odobescu și Tîlvăr: “Există potenţial şi interes reciproc de colaborare”
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
#dan petrescu, #Coreea de Sud, #lovitura, #egal, #Liga Campionilor , #stiri fotbal