Ce vrea să facă Dan Petrescu pentru a redresa jocul echipei CFR Cluj

Luni, 21 Februarie 2022, ora 08:36
1888 citiri
Dan Petrescu FOTO facebook

CFR Cluj a obținut o victorie chinuită cu Rapid, scor 2-1, dar Dan Petrescu tună și fulgeră la adresa echipei sale.

"Ei sunt bucuroși că au câștigat, dar antrenorul e îngrijorat, pentru că știe că n-au jucat nimic în repriza a doua. Fotbalul se joacă două reprize, dacă nu știu, o să le spun!

Mâine o să fie o zi liberă, o să plec la munte, undeva. Vreau să mă ascund de toată lumea și sper să găsesc soluții pentru meciul următor, să nu mai arătăm în halul ăsta!

După cinci minute din repriza a doua, voiam să schimb cinci-șase jucători, dar nu puteam. Jucătorii s-au salvat cu victoria, altfel cred că intram în cantonament azi, toți", a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.

CFR Cluj conduce în fruntea Ligii 1, cu opt puncte avans față de FCSB.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...