Dan Petrescu, victorie categorica in derbiul Moscovei (Video)

Duminica, 25 Noiembrie 2012, ora 13:25
7218 citiri

Dinamo Moscova, echipa antrenata de romanul Dan Petrescu, a obtinut o victorie categorica in derbiul capitalei Rusiei, invingand Spartak, in deplasare, cu un uimitor scor de 5-1.

"Bursucul" a reusit sa isi conduca echipa catre a opta victorie din acest sezon, unul care incepe sa arate din ce in ce mai bine pentru "alb-albastri".

Pe "Luzhniki", Dinamo a inceput mai bine meciul, formatia lui Petrescu aratand destul de multa calitate in joc. Kokorin a deschis scorul in minutul 15 iar trei minute mai tarziu Noboa a punctat pentru 2-0. Acelasi Kokorin a facut 3-0 in prelungirile primei reprize si meciul era jucat.

In partea secunda Semshov a dus scorul la 5-0 iar Dziuba a salvat ce se mai putea din onoarea gazdelor cu o reusita pe final de meci.

In urma acestui rezultat, Dinamo a urcat pe locul 9 in clasament, avand 24 de puncte dupa 17 etape si apropiindu-se de locurile ce asigura prezenta in cupele europene.

Meciul de la Moscova a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+1 GOL SPARTAK! Dziuba marcheaza golul de onoare pentru "ros-albi".

Min.88 GOL DINAMO! "Dubla" si pentru Semshov iar Dan Petrescu obtine o victorie uriasa!

Min.79 GOL DINAMO! Semshov duce scorul la un incredibil 4-0!

Min.45+1 GOL DINAMO! Kokorin reuseste "dubla" in prelungirile primei reprize!

INFO: Presa din Rusia sustine ca o fata in varsta de 16 ani a fost retinuta de politisti la portile stadionului pentru ca a incercat sa introduca in arena un banner ilegal.

Min.18 GOL DINAMO! Contestatul Noboa duce scorul la 2-0 in favoarea formatiei antrenorului roman! Dzsudzsak a patruns bine, a pasat in centrul careului de unde Noboa, nemarcat, a reluat in plasa.

Min.15 GOL DINAMO! Kokorin deschide scorul pentru echipa lui Dan Petrescu! Un sut nu foarte puternic, deviat de un adversar in propria poarta.

ora 11.30 Incepe meciul de pe "Luzhniki" din Moscova.

Echipa trimisa in teren de antrenorul roman: Berezovski - Chicherin, Lomic, Fernandez, Granat, Yusupov, Dzsudzsak, Noboa, Solovyov, Kokorin, Kuranyi.

Inaintea acestui derbi, echipa lui Petrescu ocupa locul 10 in clasament, cu 21 de puncte, in timp ce Spartak se afla pe pozitia a sasea, cu 29 de puncte.

Cât plătește ministrul Finanțelor pentru curentul electric: ”Nu ştiu de ce a fost o factură destul de mare”
Ministrul Finanţelor, Marcel Boloş, a declarat joi, 28 martie, că ultima factură de energie electrică pe care a plătit-o a fost ”destul de mare”, ținând cont că nu este un mare...
Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
#Dan Petrescu Spartak Dinamo, #derbi Dan Petrescu, #Spartak Dinamo rezultat , #Dinamo Moscova