Debut de cosmar pentru Dan Petrescu la Dinamo Moscova

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Miercuri, 22 August 2012, ora 21:05
8187 citiri

Dan Petrescu a avut parte de un debut de cosmar pe banca tehnica a lui Dinamo Moscova, echipa rusa fiind invinsa cu scorul de 2-0 de VfB Stuttgart in mansa tur a playoff-ului Europa League.

Aflat de trei zile la echipa, "Bursucul" nu a reusit minunea asteptata de rusi.

Dinamo a aratat rau si chiar foarte rau la Stuttgart, echipa parand ca are ca unic obiectiv defensiva.

Omul care l-a scos din sarite pe Hagi la Galatasaray, Misimovic, l-a exasperat si pe Dan Petrescu, acesta luand decizia de a-l schimba inca din prima repriza.

Cealalta vedeta din lotul lui Dinamo, Kevin Kuranyi, a iesit si el in partea secunda, fara a se remarca prin vreo faza de atac.

Golurile nemtilor au venit tarziu, pe final de meci. Mai intai, Ibisevic a deschis scorul in minutul 72. Hoogland a sutat de la distanta, portarul lui Dinamo a respins in fata iar atacantul gazdelor a reluat in plasa profitand de apatia fundasilor rusi.

Apoi, in primul minut al prelungirilor, Traore a facut ce a vrut in banda dreapta, a centrat in careul mic de unde acelasi Ibisevic a punctat, dupa o mare gafa a portarului Shunin.

Sansele de calificare in grupele Europa League sunt minime in acest moment pentru Petrescu, echipa lui evoluand extrem de slab, in ciuda numelor mari din lot.

Meciul dintre VfB Stuttgart si Dinamo Moscova a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

FINAL DE MECI !!!

Min.90+1 GOOOL Stuttgart! Traore face o faza de exceptie in banda dreapta, centreaza in 6 metri, portarul lui Dinamo iese aiurea iar Ibisevic trimite in poarta goala!

Min.85 Ultima schimbare pentru echipa lui Petrescu: Granat intra in locul lui Nekhaychik.

Min.84 Dinamo e inexistenta in aceste ultime minute.

Min.76 Schimbare Dinamo: Petrescu il scoate pe Kuranyi si il arunca in lupta pe Panyukov.

Min.72 GOOOl Stuttgart!!! Hoogland suteaza de la 25 de metri, Shunin respinge in fata si Ibisevic, pe faza, trimite in plasa!

Min.65 Ocazie importanta pentru nemti, insa Tunay este blocat si mingea ajunge in corner.

Min.61 Dubla schimbare la Stuttgart: Traore si Tunay Torun sunt aruncati in lupta.

Min.50 Joc destul de confuz in aceste prime minute din repriza secunda.

Min.46 Yusupov este avertizat cu cartonas galben.

INCEPE REPRIZA SECUNDA !!!

__________

FINALUL PRIMEI REPRIZE!

Min.40 Harnik suteaza pe langa poarta.

Min.38 Schimbare Dinamo: Semshov intra in locul lui Misimovic.

Min.31 Ibisevic incearca si el un sut, dar portarul lui Petrescu este iarasi la post.

Min.27 Shunin are o interventie foarte buna la sutul lui Harnik. Prima ocazie importanta a partidei apartine gazdelor.

Min.22 Dzsudzsak incearca un sut, dar trimite pe langa poarta.

Min.16 Baietii lui Petrescu par destul de montati in acest debut de meci, agresivi si prezenti in jumatatea adversa.

Min.6 Wilkshire primeste un cartonas galben.

Min.1 A inceput meciul !!!

Echipele:

Stuttgart: Ulreich - Tasci, Rodriguez, Boka, Hoogland, Kvist, Gentner, Hajnal, Harnik, Ibisevic, Okazaki.

Dinamo: Shunin - Schildenfeld, Fernandez, Wilkshire, Lomic, Dzsudzsak, Misimovic, Nekhaychik, Yusupov, Noboa, Kuranyi.

INFO: Dan Petrescu va debuta pe banca tehnica a celor de la Dinamo in meciul din Germania.

INFO: Dinamo este la pamant in Rusia, inregistrand cinci infrangeri in primele cinci etape.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Stuttgart Dinamo Moscova LIVE, #Dan Petrescu Dinamo Mosova, #Dan Petrescu Europa League , #Dinamo Moscova