Dan Petrescu, invins pe teren propriu de bogatii Rusiei

Duminica, 07 Octombrie 2012, ora 14:34
4054 citiri

Dinamo Moscova, formatia pregatita de Dan Petrescu, a pierdut, duminica, scor 0-2, meciul disputat pe teren propriu cu Anji Mahacikala.

Dupa doua victorii consecutive in prima liga, 3-2 cu Amkar Perm si 2-0 cu TSKA Moscova, echipa "Bursucului" a pierdut partida cu Anji Mahacikala, liderul la zi din Rusia si totodata cel mai bogat club al tarii.

Desi oaspetii au ramas in inferioritate numerica inca din minutul 9, dupa eliminarea lui Joao Carlo, gazdele n-au reusit sa profite pe tabela. Echilibrul numeric s-a restabilit la sapte minute de la reluare, cand Schildenfeld a vazut cartonasul rosu, iar formatia din Daghestan s-a dezlanuit pe final.

Zhirkov a deschis scorul in minutul 76, iar Eto'o, care a avut un meci mai putin stralucit, a punctat pentru 2-0 cu trei minute inainte de final.

Romanul Adrian Ropotan a fost rezerva la Dinamo Moscova si a ramas pe banca pana la finalul intalnirii.

In urma acestei infrangeri, formatia antrenata de Dan Petrescu a ramas pe locul 14 in clasamentul primei ligi, cu numai noua puncte. O victorie i-ar fi dus pana pe 12.

De cealalta parte, Anji Mahacikala si-a consolidat pozitia de lider, avand, dupa 11 etape, un avans de patru puncte fata de urmaritoarea Terek Groznii.

Ati urmarit, in format LIVEScore, pe site-ul Ziare.com, disputarea partidei dintre Dinamo Moscova si Anji Mahacikala.

Dinamo - Anji 0-2 (Zhirkov 76')

12:23 - Final de meci! Dinamo Moscova pierde pe teren propriu!

Min.87 Gol Anji! Eto'o inscrie pentru 2-0!

Min.76 Gol Anji! Zhirkov deschide scorul cu un sut plasat pe coltul lung!

Min.52 Schildenfeld este eliminat dupa ce a comis hent in postura de ultim apartator si se restabileste egalitatea numerica.

Min.9 Anji ramane in 10 oameni dupa eliminarea lui Joao Carlo!

12:30 - Incepe partida.

INFO - Meciul se disputa pe Arena Khimki din Moscova.

INFO - Anji ocupa prima pozitie in campionat, cu 23 de puncte.

INFO - Dinamo Moscova se afla pe locul 14 in clasament, cu doar 9 puncte.

In etapa precedenta, echipa lui Dan Petrescu s-a impus in derbiul cu TSKA, scor 2-0.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#Dan Petrescu Dinamo Moscova, #Dinamo Moscova infrangere Anji, #Petrescu infrangere Moscova , #Dinamo Moscova