Dan Petrescu, victorie vitala in Rusia

Sambata, 10 Noiembrie 2012, ora 13:25
4836 citiri

Dan Petrescu a obtinut o victorie importanta in Rusia, scor 2-0, impotriva celor de la Alanya Vladikavkaz.

Dupa acest rezultat, Dan Petrescu paraseste zona echipelor aflate in pericol de retrogradare.

Primul gol al meciului a fost marcat de neamtul Kevin Kuranyi, in minutul 27, dupa o pasa a lui Noboa.

Cu cinci minute inainte de final, Dinamo Moscova a mai inscris o data, prin acelasi Kuranyi.

Romanul Adrian Ropotan a ramas pe banca de rezerve a lui Dinamo Moscova, in timp ce Ioan Mera a fost scos de la Alanya la pauza.

Dupa acest rezultat, Dinamo Moscova ajunge la 18 puncte si isi mentine locul 11 in prima liga din Rusia.

Etapa urmatoare, Dinamo Moscova va intalni Zenit intr-un meci care se va disputa pe propriul teren.

DINAMO - ALANYA 2-0

27 - Neamtul Kevin Kuranyi deschide scorul pentru echipa lui Dan Petrescu.

85 - Kevin Kuranyi mai puncteaza o data pentru Dinamo.

Info: Meciul a inceput la ora 11:30

Info: Inaintea meciului, Dinamo Moscova ocupa locul 11 in Rusia, in timp ce Alanya este pe locul 15.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Dinamo Moscova Alanya live, #Dan Petrescu Dinamo, #Dan Petrescu Rusia , #Dinamo Moscova