Infrangere de cosmar pentru Dan Petrescu. Romanul, agresat la Vladikavkaz

Duminica, 19 Mai 2013, ora 14:25
5035 citiri

Clipe de groaza pentru Dan Petrescu in timpul meciului disputat in deplasare la Alania Vladivkaz, in penultima etapa a campionatului Rusiei. Dinamo Moscova a pierdut cu 0-1, iar pe final spiritele au degenerat, Dan Petrescu fiind agresat in ambuscada creata.

Dinamo Moscova a ratat ocazii monumentale in prima repriza, a avut un penalti neacordat si si-a facut singura viata grea.

Alania a jucat extrem de curajos, iar in minutul 71 a reusit sa deschida scorul prin Priskin, care a pus latul la o centrare din banda dreapta.

Nervii au cedat in tabara lui Petrescu, iar jucatorii celor doua echipe s-au luat la bataie cu zece minute inainte de final, dupa o intrare dura a lui Kokorin.

Jucatorii celor doua echipe si-au impartit pumni grei, pe teren au intrat si suporterii, iar Dan Petrescu a avut si el de suferit. In ambuscada creata, romanul a fost agresat si imbrancit de adversari, dar nu a ripostat, incercand doar sa calmeze spiritele.

Mai grav pentru Dan Petrescu este ca in etapa urmatoare nu-i va putea folosi pe Kokorin si Dszudszak, cei mai buni jucatori ai echipei, acestia fiind eliminati din cauza incidentelor.

Aceasta a fost prima infrangere pentru echipa lui Dan Petrescu dupa o serie de 14 rezultate pozitive.

Dupa aceasta infrangere, Dinamo Moscova ocupa locul 6 in Rusia, cu o etapa inainte de final. Pentru a merge in cupele europene, Dinamo trebuie sa castige ultimul meci cu Volga si sa spere ca Spartak, Kuban sau Rubin se vor impiedica.

ALANIA - DINAMO 1-0

1 - A inceput meciul.

3 - Dan Petrescu a avut nevoie de doar trei minute pentru a se enerva. Proteste violente la adresa arbitrului si un ultim avertisment primit inainte de eliminare.

26 - Kuranyi rateaza cu toata poarta goala din doar trei metri! Dan Petrescu isi da palme, la propriu!

27 - Austriacul Yantscher scapa singur cu portarul, dar trage lamentabil!

37 - Alania inscrie, dar golul e anulat corect pentru un ofsaid.

71 - Alania deschide scorul prin Priskin, dupa o centrare din partea dreapta!

84 - Bataie in toata regula pe teren, dupa o intrare dura a lui Kokorin. S-au impartit pumni si picioare intre jucatorii celor doua echipe. Suporterii gazdelor au intrat pe teren pentru a-i pune la punct pe jucatorii lui Dan Petrescu. Intrat si el pe teren pentru a calma spiritele, Dan Petrescu a fost prins in mijlocul incidentelor si a incasat cateva imbranceli din partea adversarilor. Antrenorul roman nu a ripostat.

87 - Cate doua eliminari de ambele parti. Kokorin si Dszudszak sunt eliminati de la Dinamo Moscova.

90 - 9 minute suplimentare.

Info: Meciul incepe la ora 12:30 si este televizat de postul SportRo.

Dan Petrescu are nevoie de o victorie pentru a reusi sa ramana in cursa pentru calificarea in cupele europene.

Alania este cea mai slaba echipa din Premier League, cu doar 16 puncte in 28 de partide.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Alania Dinamo Live, #Alania Dinamo, #Dan Petrescu Dinamo Moscova , #Dinamo Moscova