Dan Petrescu, prima reactie dupa victoria mare din Rusia

Sambata, 01 Decembrie 2012, ora 13:50
5073 citiri

Dan Petrescu a pus seria incredibila pe care Dinamo Moscova o traverseaza pe seama muncii pe care jucatorii o depun.

"Secretul victoriei este simplu: munca, munca, munca! Stiam ca Rubin este foarte periculoasa in prima repriza, dar in cele din urma am reusit sa preluam controlul si am obtinut o victorie logica. Dedicam victoria suporterilor nostri pentru ca este greu sa jucam fara ei, cu tribunele goale", a spus Dan Petrescu dupa meci.

Dinamo Moscova, echipa pregatita de Dan Petrescu, a obtinut un succes categoric in derbiul cu Rubin Kazan, scor 3-0.

Pentru Dinamo Moscova, acesta a fost primul succes in fata celor de la Rubin Kazan dupa o pauza de sapte ani.

Dupa acest rezultat, Dinamo Moscova a urcat pe locul 9 in Rusia, cu 27 de puncte, patru mai putin fata de locul 5, primul care duce in cupele europene.

Urmatorul meci al lui Dinamo va avea loc duminica viitoare , in deplasare la Terek Groznii.

C.M.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Dan Petrescu Rusia, #Dan Petrescu Dinamo Moscova, #reactie Dan Petrescu , #Dinamo Moscova