Dan Petrescu, umilit in Rusia

Sambata, 27 Iulie 2013, ora 14:20
3973 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a pierdut cu 4-1 derbiul jucat sambata cu Spartak Moscova, in etapa a 3-a a campionatului de fotbal din Rusia.

Fara vedetele Dzsudzsak si Kuranyi, Dinamo Moscova a fost dominata de Spartak, care a obtinut o victorie usoara, spre stupoarea lui Dan Petrescu.

Soarta partidei a fost decisa inca din prima repriza, la capatul careia, oaspetii conduceau cu 4-0. Au marcat Jurado, de doua ori, Yakovlev si Emenike.

In repriza a doua, Dinamo n-a mai avut forta decat sa inscrie un gol de onoare, in minutul 80, prin Voronin, dintr-o lovitura de la 11 metri.

E prima infrangere suferita de Dinamo Moscova in acest sezon, in care a mai inregistrat un egal (2-2 cu Volga) si o victorie (2-1 cu Anzhi).

Ati putut urmari, in format LIVE score, derbiul dintre echipa lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, si rivalii de la Spartak Moscova.

Dinamo - Spartak 1-4

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.80 - Voronin (Dinamo Moscova) marcheaza dintr-o lovitura de la 11 metri.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------------

Dan Petrescu, criza de nervi in Rusia

min.45 - PAUZA

min.42 - Jurado (Spartak Moscova) inscrie cu un sut fenomenal de la 25 de metri.

min.30 - Emenike (Spartak Moscova) marcheaza dupa o mare gafa in apararea gazdelor.

min.12 - Yakovlev (Spartak Moscova) il dribleaza cu usurinta pe Wilkshire si dubleaza avantajul echipei sale.

min.7 - Jurado (Spartak Moscova) deschide scorul cu un sut la coltul lung din interiorul careului.

Echipa de start a celor de la Dinamo Moscova: Shunin - Wilkshire, Fernandez, Granat, Lomic - Solomatin, Yusupov, Noboa, Kasaev - Zobnin - Smolov.

ora 12:30 - a inceput partida

INFO: Partida are loc in etapa a 3-a a campionatului din Rusia. In primele doua etape, Dinamo Moscova a inregistrat o remiza (2-2 cu Volga) si o victorie (2-1 cu Anzhi).

In etapa urmatoare, Dinamo Moscova va juca pe teren propriu cu Terek Grozny.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Dan Petrescu umilit Rusia, #Dinamo Moscova invinsa Spartak Moscova, #LIVE Dinamo Spartak Moscova, #Dan Petrescu derbi Rusia , #Dinamo Moscova