Debut de senzatie pentru un jucator roman la echipa lui Dan Petrescu (Video)

Joi, 20 Iunie 2013, ora 13:57
2109 citiri

Mijlocasul roman George Florescu a avut parte de un debut excelent la noua sa echipa, Dinamo Moscova.

Dan Petrescu l-a aruncat in lupta in repriza secunda a amicalului cu gruparea elvetiana de liga secunda - FC Wohlen (scor 2-1), iar Florescu a adus victoria echipei sale cu un gol marcat in minutul 90.

Florescu a marcat cu un sut superb de la aproape 30 de metri.

Celelalte goluri ale partidei au fost marcate de Ignatovitch (min.69) pentru Dinamo, respectiv Kardiello (min.63) pentru elvetieni.

Victoria si jocul echipei l-au multumit pe Dan Petrescu: "Am jucat pe o caldura teribila, dar am vazut multe lucuri bune. Chiar si in prima repriza, cand n-am inscris. Intodeauna e frumos cand castigi".

George Florescu a ajuns abia miercuri in cantonamentul celor de la Dinamo Moscova.

Transfer bomba facut de Dan Petrescu: Ce jucator roman a semnat cu Dinamo Moscova

Ultima oara, Florescu a evoluat in Liga 1, la Astra Giurgiu.

Vizionati mai jos rezumatul intalnirii dintre Dinamo Moscova si FC Wohlen:

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Florescu debut Dinamo Moscova, #Florescu gol Dinamo Moscova, #Dan Petrescu transfer Florescu , #Dinamo Moscova