Dinamo - Kuban 1-2. Dan Petrescu si-a iesit din minti

de Cristian Soitu
Duminica, 02 Septembrie 2012, ora 16:55

Dan Petrescu a ratat victoria in fata fostei echipe. Dinamo Moscova a pierdut dramatic, scor 1-2 pe teren propriu in meciul cu Kuban, iar Dan Petrescu si-a iesit din minti pe marginea terenului.

Dupa o prima repriza pe care a dominat-o in totalitate, echipa lui Petrescu a deschis scorul in minutul 45, printr-un sut din afara careului trimis de Noboa.

La 20 de minute de la reluarea jocului, Dinamo Moscova a egalat prin Fidler, gratie unui sut din lovitura libera.

Dan Petrescu a turbat pe margine inainte ca cei de la Kuban sa egaleze, dupa ce un jucator de-al sau a comis un fault la marginea careului. Petrescu a urlat, a gesticulat nervos, iar apoi a lovit cu piciorul banca de rezerve de mai multe ori. Din lovitura libera, Kuban a egalat.

Petrescu s-a rastit apoi la arbitru, iar acesta l-a amenintat ca il elimina.

Ghinionul a continuat pentru echipa lui Petrescu, Dinamo incasand gol la ultima faza a meciului. Dupa aceasta faza, Petrescu s-a enervat si a plecat la vestiare.

Dupa acest rezultat, Dinamo Moscova ramane ultima in Rusia, cu 3 puncte acumulate in 7 meciuri.

Etapa urmatoare, Dinamo va intalni FC Rostov in deplasare.

DINAMO - KUBAN 1-1 (Noboa '46 / Fidler '65, Ozbiliz '90)

Dan Petrescu a turbat pe margine inainte ca cei de la Kuban sa egaleze, dupa ce un jucator de-al sau a comis un fault la marginea careului. Petrescu a urlat, a gesticulat nervos, iar apoi a lovit cu piciorul banca de rezerve. Din lovitura libera, Kuban a egalat.

Petrescu s-a rastit apoi la arbitru, iar acesta l-a amenintat ca il elimina

Info: Daniel Niculae nu a fost convocat in lotul lui Kuban, in timp ce Gigel Bucur este rezerva.

Info: Inaintea acestui meci, Kuban este pe locul 8, cu 9 puncte, in timp ce Dinamo Moscova e ultima, cu doar 3 puncte.