Dan Petrescu, victorie de senzatie in Rusia

Duminica, 30 Septembrie 2012, ora 14:25
7141 citiri

Dinamo Moscova, echipa pregatita de Dan Petrescu, a obtinut o victorie de rasunet in campionatul Rusiei, impunandu-se cu scorul de 2-0 pe terenul marii rivale TSKA Moscova.

Formatia "Bursucului" s-a impus in cel mai important meci din ultima perioada datorita golurilor inscrise de Dzsudzsak si Kokorin, in minutele 38 si 51.

Gazdele au incheiat partida in inferioritate numerica, dupa ce Dzagoev a fost eliminat in minutul 58.

Romanul Adrian Ropotan a inceput meciul ca titular si a fost schimbat in minutul 63 cu Artur Yusupov.

Aceasta este a doua victorie consecutiva a lui Dan Petrescu in prima liga din Rusia, dupa succesul inregistrat saptamana trecuta cu Amkar Perm, scor 3-2.

In urma acestei victorii, Dinamo Moscova a parasit zona retrogradabila a clasamentului, urcand pe un provizoriu loc 13.

Partida CSKA Moscova - Dinamo Moscova a fost transmisa in format LIVEScore pe site-ul Ziare.com.

TSKA - Dinamo 0-2 (Dzsudzsak 38', Kokorin 51')

Min.58 TSKA a ramas in inferioritate numerica, Dzagoev fiind eliminat.

Min.51 Echipa lui Dan Petrescu si-a dublat avantajul dupa golul lui Kokorin.

Min.38 Ungurul Dzsudzsak a deschis scorul pentru oaspeti.

INFO - Romanul Ropotan e titular la Dinamo.

INFO - TSKA Moscova este lider in Rusia dupa noua etape, cu 21 de puncte.

INFO - Dinamo Moscova ocupa pozitia a 14-a in clasamentul primei ligi, cu doar sase puncte acumulate in noua jocuri.

In etapa precedenta, Dinamo a castigat cu 3-2 meciul disputat acasa cu Amkar Perm.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Dan Petrescu Rusia, #Dan Petrescu Dinamo Moscova, #Dinamo victorie TSKA, #Dan Petrescu victorie Rusia , #Dinamo Moscova