Urmari dure pentru Dan Petrescu dupa incidentele de la Moscova

Sambata, 17 Noiembrie 2012, ora 16:36
5418 citiri

Chiar daca Dinamo Moscova va castiga, foarte probabil, la masa verde meciul cu Zenit Sankt Petersburg, incidentele de sambata vor avea urmari dure pentru Dan Petrescu.

Antrenorul roman nu va putea conta pe portarul Anton Shunin in urmatoarea perioada intrucat acesta are probleme grave dupa ce a fost lovit de o petarda.

"Anton vede doar cu un ochi si nici nu prea aude. E o situatie critica!", a afirmat mijlocasul lui Dinamo, Ivan Solovyov.

In plus, presa din Rusia scrie ca Dinamo Moscova ar putea avea terenul suspendat cel putin patru meciuri deoarece a fost clubul gazda, chiar daca fanii lui Zenit au provocat incidentele.

Meciul dintre Dinamo Moscova si Zenit Sankt Petersburg, a fost oprit dupa ce fanii oaspetilor au aruncat cu o petarda in portarul echipei lui Dan Petrescu. Foarte probabil, Dinamo va castiga la masa verde cu 3-0.

Fanii lui Zenit si-au varsat nervii pe portarul Anton Shunin, la cateva minute dupa ce Dinamo Moscova deschisese scorul. Shunin a fost victima unui atac din peluza, fanii lui Zenit lovindu-l in cap cu o petarda.

Dupa cateva minute in care acesta a primit ingrijiri medicale, arbitrul a decis sa opreasca meciul si sa cheme ambele echipe la vestiare. Ulterior, meciul a fost oprit definitiv.

In momentul in care meciul s-a oprit, scorul era 1-0 pentru Dinamo Moscova, dupa un gol reusit de Granat, in minutul 27, din lovitura libera.