Gică Hagi și Dan Petrescu nu s-au salutat la finalul partidei: "Eu am vrut să îl salut, așa fac cu toți antrenorii după meci"

Duminica, 23 Aprilie 2023, ora 05:41
4334 citiri
Dan Petrescu a plecat val-vârtej după meci, supărat că din prelungiri s-a jucat foarte puțin FOTO Captură DigiSport

Foștii colegi de la echipa națională, Gică Hagi și Dan Petrescu, nu și-au vorbit după meciul câștigat de Farul.

"Nu am vorbit. Am vrut să-l salut, dar nu am vorbit. De asta am plecat și eu, am vrut să îl salut, așa fac cu toți antrenorii după meci, și am plecat la vestiare", a spus Hagi după meci.

Dan Petrescu a explicat de ce nu a vorbit cu Regele după meci. ”Cu Gică sunt prieten, l-am lăsat să se bucure. Eu am fost foarte supărat, ei se bucurau. Singurul reproș (n.r.- pentru arbitru), s-au dat 5 minute de prelungire și s-au jucat 30 de secunde. Nu s-a jucat fotbal deloc. Și eu am bătut 3-0 aici și nu a venit să mă salute, Gică era supărat, dar m-a sunat a doua zi. E prietenul meu pe viață, mâine îl sun și-l felicit”, a spus Petrescu.

Echipa Farul Constanţa a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia CFR Cluj, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Negocierile secrete ale Simonei Halep. Ar fi lovitura anului în sportul românesc
Simona Halep, care a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictate de ITIA la 9 luni, pregătește o lovitură de imagine în...