Dan Petrescu, victorie de senzatie in Rusia

Sambata, 06 August 2011, ora 21:50
6080 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a castigat, scor 3-1, intalnirea jucata sambata seara cu Dinamo Moscova, in etapa a 19-a a primei ligi ruse de fotbal.

Kuban a inregistrat sambata unul dintre cele mai importante rezultate din istorie ei, dupa ce-a invins-o pe Dinamo Moscova, una dintre cele mai bogate cluburi din Rusia.

Trupa "Bursucului" a stopat astfel seria de 6 victorii consecutive a celor de la Dinamo.

Golurile intalnirii au fost marcate de Davydov (minutele 45 si 64) si Komkov (minutul 72) pentru Kuban, respectiv Kuranyi (minutul 59) pentru oaspeti.

La gazde, Gigel Bucur a fost integralist, in timp ce Traore a fost rezerva, ca si Ropotan la Dinamo Moscova.

In urma acestui succes, Kuban a urcat pe locul 7 in clasamentul primei ligi de fotbal din Rusia, cu 28 de puncte.

Etapa urmatoare, Dan Petrescu si jucatorii sai se vor deplasa la Rostov.

Ati putut urmari, in format LIVE score, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre echipa pregatita de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, si Dinamo Moscova.

Desfasurarea partidei:

FINAL: Kuban Krasnodar - Dinamo Moscova 3-1 (Davydov '45 si '64, Komkov '72 / Kuranyi '59)

INFO: Partida conteaza pentru etapa a 19-a a campionatului rus de fotbal.

In tur, la Moscova, Kuban a pierdut cu 1-0.

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#Kuban victorie Dinamo Moscova, #Kuban Krasnodar Dinamo Moscova, #Dan Petrescu Kuban Krasnodar, #Kuban Dinamo Moscova LIVE , #Kuban Krasnodar