Dan Petrescu i-a pus la punct pe rusi! Victorie de senzatie cu Volga!

Duminica, 21 August 2011, ora 20:55
5375 citiri

Dan Petrescu i-a pus la punct pe rusii care l-au acuzat o saptamana intreaga ca va pierde deliberat meciul cu Volga Nijni Novgorod, reusind sa se impuna cu 5-0.

Alimentati de cotele care au scazut dramatic la casele de pariuri, rusii l-au acuzat toata saptamana pe Petrescu de un posibil blat. "Bursucul" nu a dorit sa comenteze si le-a raspuns pe teren, unde echipa sa s-a impus cu 5-0.

Dan Petrescu a primit un sprijin important din partea jucatorilor pe care i-a luat din Liga 1, Bucur si Traore fiind eroii lui Kuban.

Lacina Traore a marcat de doua ori pentru Kuban Krasnodar, in minutele 20 si 45, iar Gigel Bucur a facut 3-0 in minutul 5-3.

Echipa lui Dan Petrescu nu a avut mila de Volga si a mai marcat o data in minutul 73, prin nou-venitul Komkov. In cele din urma, scorul final a fost stabilit de Davydov in minutul 89.

La Kuban Krasnodar, Dacian Varga, Gigel Bucur si Lacina Traore au fost titulari. De partea cealalta, Janos Szekely si Mihaita Plesan au fost scosi de pe teren in minutul 28, respectiv 29.

Dupa acest rezultat, Kuban Krasnodar a urcat pe locul sase in Rusia, avand 34 de puncte in 21 de meciuri. Kuban este la doar patru puncte de podium.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...