Kuban-ul lui Dan Petrescu, pe primul loc in Rusia (Video)

Sambata, 23 Aprilie 2011, ora 14:55
3785 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a urcat pe primul loc in Rusia, dupa ce-a castigat sambata, cu 1-0, intalnirea jucata la Nyzhnyi, cu Volga, in etapa a 6-a a primei ligi ruse de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost inscris in repriza a doua, mai exact in minutul 72, de mijlocasul Vladislav Kulik.

In urma acestei victorii, Kuban a ajuns la 12 puncte acumulate in 6 etape si ocupa primul loc in clasament!

Dan Petrescu a inceput meciul cu urmatorul "11": Budaov - Bugayev, Armas, Zelao, Zhavnerchik - Varga, Kulik, Maksimov, Tlisov, Tsorayev - Traore.

La gazde, care nu mai pierdusera pe teren propriu de doi ani, fostul stelist Mihaita Plesan a fost titular.

In urmatoarea etapa, Kuban va juca la Moscova, cu Lokomotiv, intr-un meci programat pe 30 aprilie.

Vizionati, mai jos, unicul gol marcat in partida dintre Volga si Kuban:

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Kuban primul loc Rusia, #Dan Petrescu primul loc, #Kuban victorie Volga Nyzhnyi , #Kuban Krasnodar