Dan Petrescu a incheiat cu o dezamagire sezonul in Rusia

Duminica, 13 Mai 2012, ora 19:30
3864 citiri

Dan Petrescu a incheiat cu o dezamagire sezonul in Rusia.

In ultima etapa a primei ligi de fotbal din Rusia, Kuban Krasnodar a fost egalata in prelungiri de Dinamo Moscova, scor 1-1.

Un rezultat bun impotriva unei echipe cu un buget net superior celor de la Kuban, dar unul amar avand in vedere ca "galben-verzii" au condus inca din minutul 9, cand fostul atacant al lui CFR Cluj, Lacina Traore, a punctat pentru a 18-a oara in acest sezon.

Golul oaspetilor a fost inscris in minutul 90+4 de jucatorul cu care Hagi a avut o multime de conflicte in perioada in care era antrenor la Galatasaray, bosniacul Zvjedan Misimovici.

La gazde, atacantul roman Gigel Bucur a fost titular, dar a fost inlocuit in minutul 70 cu Bugaev.

Kuban Krasnodar a terminat campionatul pe locul 8.

Titlul in Rusia a fost cucerit de Zenit St. Petersburg.

Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
#Dan Petrescu egal Dinamo, #Kuban egal Dinamo Moscova, #Kuban Krasnodar Dinamo Moscova, #Kuban clasament final Rusia , #Kuban Krasnodar