Dan Petrescu urca pe primul loc in Rusia

Sambata, 07 Mai 2011, ora 14:57
2757 citiri

Kuban Krasnodar, echipa pregatita de Dan Petrescu, a urcat din nou pe primul loc in Rusia, dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-1, cu Terek Groznii.

Dan Petrescu a trecut fara probleme de Terek Groznii, echipa prietenului Ruud Gullit, la capatul unui meci dominat autoritar de Kuban Krasnodar.

Dacian Varga a deschis scorul in minutul 19, dintr-un penalty obtinut de Lacina Traore, in timp ce Davidov a facut 2-0 in minutul 90. Budakov a redus din diferenta in prelungiri.

Lacina Traore a fost scos de pe teren in minutul 87, iar trei minute mai tarziu Dacian Varga i-a lasat locul lui Gigel Bucur.

Dupa acest rezultat, Kuban Krasnodar urca pe primul loc in Rusia cel putin pana duminica. Kuban are 15 puncte din opt etape, unul mai mult decat Zenit Sankt Petersburg.

Urmatorul meci al lui Kuban Krasnodar este programat sambata viitoare, de la ora 17:30, impotriva echipei lui Roberto Carlos, Anzhi Makhachkala.