Kuban-ul lui Dan Petrescu, inca o victorie in Rusia (Video)

Luni, 12 Septembrie 2011, ora 19:27
2814 citiri

Echipa pregatita de Dan Petrescu, FC Kuban Krasnodar, merge "ceas" in prima liga rusa obtinand, luni, o noua victorie.

"Galben-verzii" s-au impus in etapa cu numarul 23 din Rusia pe terenul celor de la Terek Grozny, cu scorul de 2-1.

Ivorianul Lacina Traore a deschis scorul in minutul 27, transformand o lovitura de la 11 metri si tot el a adus victoria pentru Kuban punctand pentru 2-1 in minutul 53, dupa o mare gafa a unui fundas advers.

In urma acestui rezultat, Kubanul lui Petrescu ocupa locul 8 in clasament, ultimul care asigura calificarea in playoff.

Elevii "Bursucului" au 37 de puncte din 23 de meciuri, cu 8 mai mult decat rivalii de la FC Krasnodar cu care se lupta pentru calificarea in playoff.

Urmariti mai jos golurile inscrise de Traore:

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Kuban victorie Terek, #Traore gol Kuban, #echipa Dan Petrescu victorie Rusia , #Kuban Krasnodar