Egal fatal pentru Dan Petrescu

Sambata, 31 Martie 2012, ora 17:05
3076 citiri

Kuban Krasnodar a facut inca un pas gresit in Rusia, terminand la egalitate pe teren propriu cu ocupanta locului secund, TSKA Moscova, scor 1-1. Dupa acest rezultat, Kuban si-a diminuat considerabil sansele de a se califica in cupele europene.

Echipa lui Dan Petrescu a dominat categoric intalnirea cu TSKA Moscova, insa Lacina Traore a ratat din toate pozitiile, scotandu-l din sarite pe Dan Petrescu.

Ivorianul a fost scos de pe teren in minutul 67, insa mutarea nu a adus efectul scontat de roman.

Dimpotriva, TSKA a deschis scorul in minutul 72, dupa o lovitura de cap a ivorianului Doumbia.

Kuban s-a aruncat in atac pe finalul meciului si a reusit sa scoata un punct dupa golul lui Sekret din minutul 88.

Dupa acest rezultat, Kuban Krasnodar ramane pe locul 8, cu 55 de puncte, patru mai putin decat ultimul loc care duce in Europa League, insa echipele din fata au un meci mai putin disputat.

Etapa urmatoare, duminica de la ora 17:45, Kuban Krasnodar va juca in deplasare impotriva lui Spartak Moscova.

Meciul dintre Kuban si TSKA a fost transmis in format LIVE Score de site-ul Ziare.com.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...