Dan Petrescu a invins liderul din Ucraina, in meci amical

Duminica, 08 Septembrie 2013, ora 21:12
2512 citiri

Dinamo Moscova a trecut de Metalist Harkov intr-un meci amical, scor 1-0, singurul gol al partidei fiind semnat de Voronin.

Meciul amical a fost disputat la Harkov, liderul din Ucraina, echipa care recent a remizat cu Sahtiorul lui Mircea Lucescu, scor 1-1. Voronin a marcat in minutul 75.

La oaspeti, George Florescu a fost titular, fiind inlocuit in minutul 84 cu Saramutin.

Metalist Harkov este liderul in Ucraina, dupa opt etape, cu 20 de puncte, unul mai mult decat Sahtiorul lui Mircea Lucescu. Dinamo Moscova e pe 9 in Rusia, dupa 10 etape jucate.

Cu cine a jucat Dan Petrescu: Shunin - Douglas, Fernandez, Lomic, Rotenberg (Chicherin 61'), Zobnin, Florescu (Saramutin 84'), Shytov (Katrych 72'), Kasayev (Tashayev 62', Kalyashin 90'), Voronin (Ilyin 87'), Dyadyuk (Otstavanov 68').

Rezerve: Frolov, Zhivoglyadov.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Dan Petrescu victorie amical, #amical dinamo moscova metalist victorie, #dan petrescu amical dinamo metalist cronica , #stiri Dan Petrescu