Dan Petrescu, victorie mare in China in fata unei candidate la titlu

Sambata, 18 August 2018, ora 17:19
6654 citiri

Trupa condusa de Dan Petrescu in China, Guizhou Zhiceng, a obtinut doar a doua victorie de cand romanul a ajuns pe banca tehnica din Asia, in fata unei grupari care lupta la titlu in acest sezon.

3-1 a fost scorul pentru Guizhou Zhiceng, care a invins pe Shandong Luneng, echipa aflata pe locul 3, cu sanse reale in lupta la titlu.

Cu 2-0 la pauza au condus elevii lui Super Dan, dupa golurile lui Zheng Kaimu si Han Penfgei. In minutul 49, imediat dupa pauza, s-a facut 3-0, dupa reusita lui Steve, iar italianul Graziano Pelle a marcat golul de onoare in minutul 81.

In apararea lui Dan Petrescu, fostul campion cu CFR Cluj Kevin Boli a fost titular si integralist.

Mai sunt 11 etape de disputat inainte de finalul campionatului, iar Guizhou este inca pe ultimul loc, cu doar 11 puncte la activ, la 7 lungimi de salvare.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Dan Petrescu mare victorie in China, #a doua victorie Dan Petrescu China, #Petrescu invinge o candidata la titlu , #stiri Dan Petrescu