Esec in Rusia! Dan Petrescu nu o duce pe Dinamo in Europa

Duminica, 26 Mai 2013, ora 14:41
3214 citiri

Dan Petrescu nu a reusit sa o califice pe Dinamo Moscova in Europa League. Echipa antrenorului roman s-a impiedicat pe propriul teren de Volga, echipa la care a jucat si Mihaita Plesan, fostul stelist.

Dinamo nu a obtinut decat o remiza, scor 0-0 la final, rezultat care o scoate din calculele pentru calificarea in Europa League.

Romanul Plesan a fost avertizat cu un cartonas galben in minutul 45. In minutul 71, oaspetii au ratat un penalti. Antrenorul roman a fost trimis in tribuna dupa ce a protestat la o decizie a arbitrului.

Cu acest rezultat, Volga prinde in extremis barajul pentru mentinerea in prima liga din Rusia si are sanse asadar sa se mentina in prima divizie.

Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
Robert Negoiță, dispus să-i ia locul lui Cătălin Cîrstoiu în cursa pentru Primăria Capitalei. "Dacă partidul o cere, da"
Robert Negoiță, primarul Sectorului 3, a declarat, joi, 18 aprilie, la Realitatea Plus, că este dispus să candideze la Primăria Capitalei în locul lui Cătălin Cîrstoiu, dacă PSD îi cere...
#dan petrescu esec in rusia, #dan petrescu egal volga dinamo, #egal dinamo moscova volga, #dinamo necalificare in europa egal volga , #stiri Dan Petrescu