Sumudica are ce sa regrete. Maxim a dat golul victoriei in derbyul romanilor din Turcia. Dan Petrescu, la prima infrangere

Sambata, 16 Ianuarie 2021, ora 17:08
3709 citiri

Dan Petrescu a inceput cum nu se putea mai prost aventura la Kayserispor.

Echipa romanului a fost invinsa, 1-2, in deplasare, de Gaziantep, gruparea lui Alex Maxim.

Fara Alibec si Silviu Lung junior, dar cu Sapunaru titular, Kayserispor si-a bagat-o in poarta in prima repriza.

Echipa lui Dan Petrescu a egalat in repriza a doua, insa Maxim a adus victoria lui Gaziantep, din penalty, cu un sfert de ora inaintea finalului de meci.

A fost primul meci pentru Gaziantep fara Marius Sumudica. Romanul a fost demis la inceput saptamanii de la echipa turca, care este pe 3 in campionat, la mare lupta pentru titlu.

Dan Petrescu va avea mult de munca la Kayseri.Echipa care este pe o pozitie retrogradabila, la trei puncte de primul loc care asigura ramanerea in prima liga.

Marius Sumudica a plecat in lacrimi de la Gaziantep: "Nu mai sunt puternic ca un turc, pentru ca plang". Romanul si-a cerut iertare

În ultimele luni UDMR-ul a fost implicat în mai multe scandaluri care i-au determinat pe unii actori din PNL, dar și PSD scoaterea maghiarilor de la guvernare. Cu toate astea, liderii...
Românii vor beneficia și la iarnă de plafonarea și compensarea prețului la energie. Anunțul lui Nicolae Ciucă
Premierul Nicolae Ciucă a anunțat miercuri, 17 august, că măsurile de plafonare şi compensare a preţului la energie vor rămâne active ”în formula necesară protejării cetăţenilor şi...