Petrescu isi invinge fosta echipa in Rusia, Kuban Krasnodar

Duminica, 20 Octombrie 2013, ora 19:10
3088 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a invins in campionat pe Kuban Krasnodar, scor 3-1, fosta echipa a lui "SuperDan", dar si a lui Dorinel Munteanu, recent indepartat de la echipa.

Voronin cu o "dubla", in minutele 58 si 62, plus Kuranyi din penalti, in minutul 84, au fost cei care au marcat pentru Moscova, Kuban deschizand scorul in minutul 50, prin Balde.

Oaspetii au incheiat partida cu doi oameni in minus, prin Khubulov si Tsoraev fiind eliminati.

O victorie foarte utila pentru Petrescu si ai sai, care astfel urca pe 5 in Rusia, ultimul loc care duce intr-o cupa europeana.

Dinamo are 23 de puncte, cu 4 mai putine decat Spartak Moscova, locul 2.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#victorie dan petrescu rusia, #dan petrescu bate fosta echipa kuban, #dinamo moscova bate kuban cronica , #stiri Dan Petrescu