Remiza nebuna pentru Dan Petrescu in Rusia

Duminica, 21 Aprilie 2013, ora 20:31
4152 citiri

Dinamo Moscova isi continua seria de invincibilitate in prima liga din Rusia, dupa ce remizat cu bogatii de la Anzhi, scor 3-3, asta dupa ce gazdele aveau 3-1 in minutul 70.

Oamenii lui Petrescu au obtinut o remiza, scor 3-3, pe terenul "miliardarilor" de la Anji Makhachkala, dupa 90 de minute in care fanii celor doua formatii au fost purtati de la agonie la extaz si invers.

Elevii romanului au deschis scorul in minutul 36, prin Noboa, egalarea gazdelor venind trei minute mai tarziu, prin Bousouffa. Anzhi a ramas in 10 oameni imediat dupa pauza, dupa rosul direct primit de acelasi Bousouffa, dar acest lucru nu s-a vazut pe tabela.

In minutul 70 era 3-1 pentru cei din Makhachkala, Zhirkov ('51) si Eto'o ('67) majorand scorul pentru elevii lui Guus Hiddink, reputatul antrenor olandez.

Revenirea celor din Moscova a fost fabuloasa. Gatagov a redus din handicap in minutul 73, iar Kuranyi a marcat golul egalizator cu 120 de secunde inainde de final.

Petrescu ramane neinvins in Rusia de 11 etape, iar Dinamo e la doar un punct de locurile care ii asigura calificarea in cupele europene.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#dan petrescu remiza rusia, #liga rusia dan petrescu dinamo moscova, #dinamo moscova anzhi cronica remiza , #stiri Dan Petrescu