Dan Șucu, furios după eșecul cu CFR Cluj. Ce a declarat patronul și reacția lui Cristiano Bergodi

Sambata, 06 Aprilie 2024, ora 23:23
6277 citiri
Dan Șucu Foto Facebook

Echipa clujeană CFR a dispus sâmbătă seara, în deplasare, scor 4-1, de gruparea bucureşteană Rapid, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Superligii.

Eșecul a adus cutremurul în Giulești. "Avem de lucru. Prea mulți băieți de treabă în club și prea puțină fermitate", a declarat patronul Dan Șucu.

Cristiano Bergodi a declarat: "A fost o primă repriză de coșmar și nu putem spune nimic, ne-au dat patru goluri pe greșelile noastre. Meciul s-a terminat după prima repriză. La pauză trebuia să schimbăm tot, nu numai jucătorii, și antrenorii. Toți suntem vinovați. E normal că suporterii sunt supărați (n.r. - i-a fost cerută demisia).

Nu pot să spun ceva la cald. Patronul poate să spună orice, nu știu la ce se referă, nu știu ce înseamnă fermitate".

Ce-a făcut Rapid în primul meci cu Neil Lennon antrenor
Cu Neil Lennon la debutul pe banca Rapidului, rapidiştii au reuşit să se impună în primul meci de verificare al verii, 4-1, contra nou-promovatei în SuperLigă Gloria Buzău. Antrenorul...
Marcel Ciolacu, ”radiografiat” de Recorder. Ce spun cei care au avut curajul să vorbească despre începuturile actualului premier: "Un șmecheraș"
Biografia premierului Marcel Ciolacu, probabil viitor candidat PSD la alegerile prezidențiale, stârnește interes în aceste zile, mai ales că există mari diferențe între informațiile...
0
  1. O legendă a fotbalului din Ucraina acuză: ”Scuzați-mă, dar 0-3 cu România e lipsă de respect. Boala asta ne-a cuprins”
  2. Ce final dramatic! Gol marcat la ultima fază în Slovenia - Serbia, meciul arbitrat de Istvan Kovacs la Campionatul European
  3. Ana Bogdan, mesaj emoționant după calificarea așteptată întreaga viață: ”I-am spus că vreau să fiu ca ele”
  4. Florinel Coman, înainte de România - Belgia: ”Vorbesc foarte serios, chiar nu am!"
  5. Naționala speră în revenirea vedetei sale. Este golgheterul celor de la FC Barcelona și legendă la Bayern
  6. Tricolorii sunt uimiți de fani: "Când vezi un stadion de 70.000, că toţi au cântat imnul, este de nedescris"
  7. Întrebat despre meciul cu România, un belgian a răbufnit: ”Prietene, înțelegi ce spun? Haide...” VIDEO
  8. Naționala care amenință cu retragerea de la Euro 2024: ”Ucideți-i pe sârbi!”