30 Martie 2009 - Invinsi de "mineri"

FC Caracal a inregistrat vineri dupa-amiaza, la Motru, al doilea esec din actuala editie de campionat, fotbalistii pregatiti de Daniel Mogosanu pierzand cu scorul de 0-2 intalnirea in care au avut ca adversara formatia Minerul, din localitate. Gorjenii au punctat pentru prima data pe tabela in minutul 20, prin Sarbu, care si-a adus echipa in avantaj dupa o eroare a goalkeeper-ului Lilea, si au stabilit rezultatul final cu sapte minute inainte de incheierea partidei, gratie unei reusite semnate

27 Martie 2009 - FC Caracal, da cu sMOTRU

Dupa egalul din etapa trecuta de la Campulung Muscel, (1-1 cu echipa locala), trupa lui Daniel Mogosanu evolueaza azi, in deplasare, in compania Minerului din Motru, cu incepere de la ora 15.00.
Ca si pana acum antrenorul de pe banca caracalenilor vede in partida de la Motru una dificila: Meciul cu Motru este unul greu la fel ca toate celelalte pe care le-am avut de sustinut pana la aceasta ora, a zis excraioveanul, facand, totodata, paralela cu confruntarea din etapa precedenta de la

27 Martie 2009 - Confruntare cu "minerii"

Caracalenii continua cursa pentru accederea la barajul de promovare in Liga a II-a cu intalnirea pe care o vor sustine in aceasta dupa-amiaza, la Motru.Dupa ce in runda precedenta a reusit sa revina cu un punct de la Campulung, echipa pregatita de Daniel Mogosanu are o misiune dificila si in etapa cu numarul 22 a sezonului. Pe stadionul din Motru, FC Caracal va intalni una dintre formatiile incomode ale seriei, Minerul din localitate, grupare ce ocupa pozitia a sasea in clasament. Pentru a

23 Martie 2009 - Remiza cu Muscelul

Echipa pregatita de Daniel Mogosanu ramane neinvinsa in acest retur de campionat, dupa ce a incheiat la egalitate, 1-1, partida sustinuta sambata, la Campulung.Aflata pe pozitia secunda a ierarhiei seriei a 4-a, FC Caracal avea nevoie de un rezultat bun in intalnirea din cadrul etapei cu numarul 21 a Ligii a III-a, pentru a-si pastra intacte sansele de accedere la barajul de promovare in B. Inceputul meciului gazduit de stadionul "Muscelul" din Campulung a apartinut insa formatiei locale,

20 Martie 2009 - Meci dificil pentru caracaleni

Echipa pregatita de Daniel Mogosanu va intalni, la Campulung, formatia locala Muscelul, intr-un meci in care oltenii vor sa obtina a patra victorie consecutiva din acest an.Cu un parcurs perfect in 2009, FC Caracal are un joc greu in etapa a 21-a a actualei stagiuni a Ligii a III-a. Astazi, elevii lui Mogosanu (foto) se deplaseaza la Campulung, unde ii vor avea ca adversari pe cei de la Muscelul, formatie aflata pe pozitia a sasea in ierarhia seriei. Pentru a tine ritmul cu liderul Gaz Metan,

16 Martie 2009 - FC Caracal a taiat panzele Corabiei

Formatia lui Daniel Mogosanu i-a administrat vineri o corectie dura Progresului lui Sergiu Conea, dupa un incredibil 4-0 pe teren propriu.
Recitalul golurilor ocupantei locului secund in ierarhia seriei 4 a fost deschis de Ursu in minutul 18. In mitanul secund tot caracalenii au parut mai fresh si Precup in minutele 48, 70, respectiv Bobonete 75 au scris istoria unui duel inegal din toate punctele de vedere. A fost un meci destul de lejer pentru noi, niciun moment Corabia nu a aratat ca ne

16 Martie 2009 - Victorie previzibila

Implicata in lupta pentru accederea in Liga a II-a, formatia FC Caracal a obtinut un succes la scor vineri dupa-amiaza, in partida in care a primit vizita altei reprezentante a Oltului in C, Progresul Corabia. In disputa de pe stadionul "Parc", elevii tehnicianului Daniel Mogosanu si-au respectat statutul de favoriti la castigarea celor trei puncte, impunandu-se cu 4-0 in fata unei echipe aflate in zona fierbinte a clasamentului seriei. Caracalenii au intrat in avantaj la cabine, gratie

13 Martie 2009 - Confruntare fratricida

Echipe cu obiective diametral opuse in sezonul 2008-2009, FC Caracal si Progresul Corabia se intalnesc azi in fieful fostei divizionare B, intr-o partida in care elevii lui Daniel Mogosanu sunt favoriti la adjudecarea celor trei puncte.Dupa ce in precedenta etapa de campionat au obtinut victorii importante in economia clasamentului, cele doua formatii din sud care reprezinta Oltul in Liga a III-a se vor afla fata in fata, pe stadionul "Parc" din "Orasul minunilor", intr-unul dintre derbiurile

11 Martie 2009 - Mogosanu: Tratam Corabia la fel ca pe alte echipe

Stadionul "Parc" din Caracal va gazdui vineri dupa-amiaza intalnirea in care fosta divizionara B Fotbal Club din localitate va primi vizita altei reprezentante a Oltului in Liga a III-a, Progresul Corabia. Implicata in lupta pentru accederea in esalonul secund, echipa pregatita de Daniel Mogosanu (foto) este favorita la castigarea punctelor puse in joc, in incercarea de a tine ritmul cu liderul seriei, Gaz Metan CFR Craiova, gazdele nepermitandu-si pasi gresiti. De partea cealalta, formatia de

09 Martie 2009 - Minerul Matasari - FC Caracal: 2-3 Caracalenii, resuscitati de Bobonete

FC Caracal a demonstrat ca este o echipa solida, reusind la Matasari sa intoarca rezultatul, dupa ce a fost condusa cu 2-0. Elevii pregatiti de Daniel Mogosanu au facut o prima repriza slaba, Clipici reusind sa marcheze in minutul 35, acelasi jucator trecandu-si in cont dubla in minutul 65. In aceste momente a venit mutarea inspirata a antrenorului Mogosanu, care l-a scos din teren pe Serban, inlocuindu-l cu Bobonete. Varful Bobonete va fi cel care va reusi sa schimbe radical jocul fostei

09 Martie 2009 - Trei puncte in extremis

Caracalenii au obtinut vineri, la Matasari, un succes foarte important in lupta pentru promovarea in B, impunandu-se cu scorul de 3-2 in fata formatiei Minerul, din localitate. Golul victoriei echipei oaspete a fost inscris de nou-intratul Bobonete, in minutele de prelungire ale intalnirii. "E un meci greu, dar mergem sa castigam. Cu mentalitatea asta plecam", spunea "principalul" celor de la FC Caracal, Daniel Mogosanu, inaintea partidei pe care elevii sai urma sa o dispute in cadrul rundei cu

06 Martie 2009 - Alro, confruntare cu Pitesti II

Dupa ce in etapa inaugurala a partii secunde de campionat, a clacat in deplasarea din Gorj, cu Energia Rovinari (locul 12 in clasament), Alro primeste azi, vizita celor de la Fotbal Club 2005 Pitesti II. Jucatorii care au probleme de sanatate nu si-au revenit, lucru care ma face sa cred ca, la ora meciului, primul 11 pe care il voi alinia va fi mai tanar decat al echipei vizitatoare (Fotbal Club 2005 Pitesti II - n.r.). Avem totusi un efectiv destul de numeros si cei care vor intra in teren,

05 Martie 2009 - Probleme pentru Aria

Singurul jucator pe care nu se poate baza antrenorul formatie FC Caracal, Daniel Mogosanu, este Aria. Varful de atac al echipei caracalene s-a accidentat in minutul 35 al partidei de la sfarsitul saptamanii trecute, cu

02 Martie 2009 - FC Caracal, singura echipa din judet care a debutat cu o victorie

FC Caracal este singura echipa din judet care a inceput returul cu o victorie, reusind sa se impuna pe teren propriu in fata Armatei Craiova. Dupa o prima repriza in care scorul s-a mentinut alb, in minutul 66

02 Martie 2009 - Debut cu dreptul pentru FC Caracal

Echipa pregatita de Daniel Mogosanu a avut un start reusit in returul actualei editii de campionat a Ligii a III-a, impunandu-se cu 3-0 in partida in care a intalnit formatia Armata Craiova.Caracalenii nu au ratat oportunitatea de a se apropia la cinci puncte de liderul seriei, Gaz Metan CFR, obtinand o victorie la scor vineri dupa-amiaza, pe stadionul "Parc", in fata "militarilor" din Banie. Succesul reprezentantei Oltului s-a conturat in partea secunda a confruntarii, prima repriza

23 Februarie 2009 - Meciuri de verificare anulate

Vremea capricioasa din aceasta perioada a anului a dat peste cap socotelile celor de la FC Caracal si FC Bals, care intentionau ca in weekendul trecut sa dispute ultimele partide de pregatire inaintea startului returului de campionat. Daca echipa pregatita de Daniel Mogosanu ar fi trebuit sa intalneasca sambata, pe stadionul "Parc", divizionara B Dacia Mioveni, formatia de pe Oltet avea programat un amical in compania "satelitului" Universitatii, Primavara Craiova. Ninsorile abundente cazute in

18 Februarie 2009 - Infrangere usturatoare

FC Caracal a terminat invinsa amicalul de lux, pe care l-a sustinut ieri, in fata Universitatii Craiova, pe stadionul Parc din localitate, scor 0-3 Juvetii au incheiat rapid conturile cu gruparea din Orasul minunilor , demonstrand in pofida caracterului amical al partidei, ca intre Liga I si celelalte esaloane din tara exista o linie continua peste care nu se poate trece. De aceeasi parere a fost si antrenorul caracalenilor, Daniel Mogosanu care a recunoscut ca este destul de greu pentru o

18 Februarie 2009 - Test reusit pentru Stiinta

Universitatea s-a miscat bine in amicalul de la Caracal, obtinand o victorie de moral in fata trupei lui Daniel Mogosanu. Alexandru VIRTOSULucian CAZANDaniel Mogosanu nu a scapat de ce s-a temut, o infrangere categorica. Stiinta a castigat cu 3-0, in deplasare, in fata celor de la FC Caracal, un rezultat normal avand in vedere pretentiile celor doua combatante: echipa din Orasul Minunilor viseaza sa promoveze in Liga a II-a, iar Universitatea sa joace in Liga Campionilor. Meciul a fost

16 Februarie 2009 - FC Caracal - Universitatea, amicalul inceputului de an

Echipa pregatita de Daniel Mogosanu va primi vizita formatiei-fanion a Olteniei, in cel mai important meci de verificare pe care fotbalistii divizionarei C il disputa in aceasta pauza competitionala.Dupa ce la inceputul lui 2009 au avut ca adversare grupari din esaloanele doi si trei, caracalenii vor intalni maine dupa-amiaza o echipa de Liga I, "juvetii" lui Nicolo Napoli venind pe stadionul "Parc" pentru a pune la punct ultimele detalii ale jocului Stiintei inaintea inceperii returului de

13 Februarie 2009 - Caracalenii, un nou meci cu Chimia

Dupa partida de verificare sustinuta miercuri, la Comanca, in compania celor de la Prometeu Craiova, fosta formatie de esalon secund FC Caracal continua astazi, in Banie, seria amicalelor din 2009 cu un joc in care va avea ca adversara alta componenta a seriei a 4-a a Ligii a III-a, Chimia din localitate. La mijlocul saptamanii, elevii tehnicianului Daniel Mogosanu au pierdut cu 1-3 confruntarea cu "pompierii" doljeni, insa, in ciuda rezultatului negativ, "principalul" reprezentantei Oltului

09 Februarie 2009 - Victorie in fata chimistilor

Fosta echipa de esalon secund, FC Caracal, a obtinut vineri dupa-amiaza cel de-al treilea succes in meciurile de verificare pe care elevii tehnicianului Daniel Mogosanu le disputa pana la startul returului de campionat. Pe terenul din Comanca, reprezentanta Oltului a avut ca adversara Chimia Craiova, grupare ce activeaza, de asemenea, in seria a 4-a a Ligii a III-a. Ca si in prima parte a sezonului, confruntarea interjudeteana s-a incheiat cu victoria caracalenilor, care s-au impus in fata

05 Februarie 2009 - Balsenii au invins FC Caracal

Desfasurat ieri dupa-amiaza, pe terenul din Comanca, amicalul in care fosta divizionara B FC Caracal a avut ca adversara formatia FC Bals s-a incheiat cu victoria "lanternei" seriei a 4-a a Ligii a III-a. Elevii tehnicianului Cristian Stanculetu s-au impus in confruntarea cu fotbalistii aflati sub comanda lui Daniel Mogosanu cu scorul de 2-0, gratie reusitelor semnate in partea secunda a intalnirii de Valcica si Ene. A fost al doilea joc de verificare din aceasta pauza competitionala in care

22 Ianuarie 2009 - Caracalenii au remizat cu Prometeu

Fosta divizionara B FC Caracal a sustinut ieri, la Craiova, a doua partida de verificare din seria celor pe care elevii antrenorului Daniel Mogosanu le disputa in aceasta pauza competitionala. In Banie, reprezentanta Oltului a avut ca adversara alta formatie componenta a seriei a 4-a a Ligii a III-a, nou-promovata Prometeu. Dupa victoria obtinuta saptamana trecuta la Ramnicu Valcea, caracalenii si-au trecut in cont un rezultat pozitiv, ca si in turul campionatului, incheind confruntarea cu

19 Ianuarie 2009 - Caracalenii, invingatori in prima partida de verificare

Echipa pregatita de Daniel Mogosanu a inceput seria amicalelor din acest an cu o victorie, impunandu-se cu scorul de 4-3 pe terenul gruparii de esalon secund CSM Ramnicu Valcea. "Baietii s-au miscat bine. Am jucat acest meci dupa numai cateva zile de pregatire, iar eu sunt multumit de felul in care s-au prezentat", a spus "principalul" Mogosanu despre intalnirea pe care FC Caracal a sustinut-o sambata trecuta, in Zavoi. Desi a avut un adversar care in acest sezon lupta pentru promovarea in Liga

16 Ianuarie 2009 - Caracalenii incep seria amicalelor la Ramnicu Valcea

Dupa ce la inceputul saptamanii a reluat pregatirile in vederea abordarii returului actualei editii de campionat, fosta echipa de esalon secund FC Caracal va disputa maine prima partida de verificare din 2009. Elevii tehnicianului Daniel Mogosanu se vor deplasa la Ramnicu Valcea, pentru un amical cu CSM din localitate, formatie pe care reprezentanta Oltului o intalnea in precedentul an competitional pe scena Ligii a II-a. Oficialii clubului caracalean incearca sa perfecteze un joc de pregatire

08 Ianuarie 2009 - Caracalenii sustin pregatirea de iarna la Deveselu

Implicata in lupta pentru accederea in esalonul secund, fosta divizionara B FC Caracal va incepe pe 12 ianuarie antrenamentele in vederea startului returului de campionat. Ca in fiecare an, reunirea lotului echipei oltene are loc la baza de la Deveselu, loc in care elevii tehnicianului Daniel Mogosanu isi vor desfasura pregatirile pana la reluarea intrecerilor. Finalul primei parti a sezonului i-a gasit pe caracaleni pe pozitia secunda a clasamentului seriei, formatia pregatita de Mogosanu

28 Noiembrie 2008 - Cadrul 17, dubla 17

Turul actualei stagiuni a ligii a III-a 2008-2009, isi consuma astazi ultimul episod. Echipele oltene angrenate in actualul sezon, pregatesc asaltul final, care poate aduce deopotriva un dram de liniste, in vederea pauzei competitionale, dar si, mai ales, multa dezamagire.
Au prima sansa!
Gruparea aluminista se deplaseaza pentru ultima oara in acest tur, la una dintre candidatele la retrogradare, FC Petrom Chimia Craiova. Avand in vedere ca intre cele doua echipe, diferenta de puncte este

18 Noiembrie 2008 - Daniel Mogosanu: Promovarea se joaca pana la capat

Cu doua etape inaintea finalului turului de campionat, aflata pe pozitia secunda in ierarhia seriei, fosta echipa de esalon secund FC Caracal va incerca sa castige ultimele partide pe care le va sustine in stagiunea de toamna, pentru a continua cu sanse reale cursa de accedere in Liga a II-a. Jiul Rovinari, in deplasare, si liderul Gaz Metan CFR Craiova, pe teren propriu, sunt adversarii pe care formatia pregatita de Daniel Mogosanu ii va intalni in urmatoarele runde, caracalenii sperand sa

10 Noiembrie 2008 - Egal cu "pompierii"

"Nu ne intereseaza situatia lor, mergem acolo sa luam cele trei puncte", spunea "principalul" celor de la FC Caracal, Daniel Mogosanu, inaintea partidei pe care fosta echipa de esalon secund a sutinut-o in runda cu numarul 14 a sezonului, pe terenul gruparii Prometeu Craiova. Aflata pe pozitia secunda in ierahia seriei, reprezentanta Oltului incerca sa mentina avantajul luat fata de principalele urmaritoare, iar un succes in fieful "pompierilor" din Banie parea a le fi la indemana caracalenilor.

07 Noiembrie 2008 - Confruntare cu "pompierii"

FC Caracal se deplaseaza la Craiova pentru a intalni nou-promovata Prometeu din localitate, intr-un meci in care fosta echipa de esalon secund tinteste al noualea succes al sezonului. Dupa ce in etapa precedenta au fost foarte aproape de victorie in disputa cu Viitorul Pucioasa, elevii lui Daniel Mogosanu par sa aiba astazi o misiune facila in fata "pompierilor" din Banie, pentru reprezentanta Oltului partida de pe stadionul "Electroputere" fiind un bun prilej de a-si consolida locul secund

31 Octombrie 2008 - Vor sa invinga Viitorul

Dupa ce in "intermediara" de marti a obtinut o victorie importanta pe terenul gruparii din Adunatii Copaceni, fosta echipa de esalon secund, FC Caracal, intalneste astazi, in runda cu numarul 13 a sezonului, o alta formatie aflata in zona superioara a ierarhiei seriei. Pe stadionul "Parc" soseste ocupanta pozitiei a patra a clasamentului, Viitorul Pucioasa, club ce vizeaza, de asemenea, locul care duce la barajul de promovare in Liga a II-a.Echipa pregatita de Daniel Mogosanu este insa favorita

28 Octombrie 2008 - Echipele Oltului joaca in "intermediara"

Cele patru formatii ale judetului participante la intrecerile actualei stagiuni a Ligii a III-a - FC Caracal, Progresul Corabia, Alro Slatina si FC Bals - vor sustine astazi meciurile programate in runda a 12-a a sezonului. Singura "intermediara" a turului de campionat, ale carei partide se vor desfasura de la ora 15.00, aduce gruparilor oltene adversari dificili. Daca echipele mai bine clasate in ierarhia seriei, FC Caracal si Progresul, evolueaza pe terenuri straine, intalnind Victoria

06 Octombrie 2008 - Caracalenii au remizat cu Energia

Liderul clasamentului seriei a 4-a, FC Caracal, a inregistrat vineri, la Targu Jiu, prima remiza din actuala editie de campionat, elevii tehnicianului Daniel Mogosanu incheind cu scorul de 1-1 disputa in care i-au avut ca adversari pe cei de la Energia Rovinari. Desi in prima parte a intalnirii si-a creat cateva oportunitati de a marca, majoritatea avandu-l in prim-plan pe nou-venitul Edgar, reprezentanta Oltului nu a concretizat nici una dintre acestea, astfel ca, la pauza, cele doua

03 Octombrie 2008 - Caracalenii, fata in fata cu satelitul "pandurilor"

Dupa desfasurarea a sapte etape din actuala editie de campionat aflata in fotoliul de lider al ierarhiei seriei a 4-a, fosta echipa de esalon secund FC Caracal se deplaseaza astazi la Targu Jiu, pentru a intalni formatia Energia Rovinari, "satelitul" gruparii de Liga I Pandurii. Elevii tehnicianului Daniel Mogosanu au avut un parcurs foarte bun in aceasta prima parte a sezonului, castigand toate cele sase partide disputate, iar cei de la clubul oltean spera ca seria rezultatelor pozitive sa

01 Octombrie 2008 - Jane Nitulescu: Noi nu am facut nimic intamplator

Cu maximum de puncte acumulate in actuala editie de campionat, FC Caracal ocupa fotoliul de lider in clasamentul seriei a 4-a a Ligii III-a. Desi dupa retrogradarea din vara s-au produs modificari importante atat la nivelul lotului de jucatori, cat si pe banca tehnica, echipa aflandu-se in reconstructie, fosta grupare de esalon secund pare sa aiba potentialul de a lupta inca din acest sezon pentru revenirea in "B". Presedintele executiv al clubului oltean, Jane Nitulescu (foto), a spus ca la

22 Septembrie 2008 - FC Caracal, lider fara lupta

Desi ar fi trebuit sa intalneasca vineri dupa-amiaza "lanterna" seriei, CFR Craiova, intr-o partida din cadrul etapei a saptea a sezonului, formatia pregatita de Daniel Mogosanu nu a mai facut deplasarea la Bailesti, gruparea doljeana anuntandu-si retragerea din campionat. In ciuda faptului ca nu a evoluat in aceasta runda, FC Caracal a devenit noul lider al clasamentului, in conditiile in care fostei

15 Septembrie 2008 - I-au batut pe "mineri"

FC Caracal a obtinut vineri, pe stadionul "Parc", a cincea victorie consecutiva din actuala editie de campionat, impunandu-se cu scorul de 1-0 in fata formatiei din Motru.Dupa o prima repriza in care tabela a ramas nemodificata, echipa antrenata de Daniel Mogosanu a trecut in avantaj la 12 minute de la reluare. Aria a purtat o actiune pe partea stanga, a intors un adversar si a centrat de langa linia de fund in suprafata de pedeapsa, unde Carnu a preluat scurt si l-a invins pe goalkeeper-ul

12 Septembrie 2008 - Adversar dificil pentru caracaleni

Fosta echipa de esalon secund FC Caracal incearca sa continue astazi parcursul foarte bun din actuala editie de campionat, impunandu-se in partida in care elevii antrenorului Daniel Mogosanu (foto) vor primi vizita celor de la Minerul Motru. Inaintea acestei etape, aflata pe pozitia a doua, reprezentanta Oltului are maximum de puncte acumulate in ierarhia seriei, iar un eventual succes in fata formatiei gorjene ar putea-o propulsa in fotoliul de lider. Caracalenii se prezinta la jocul de pe

10 Septembrie 2008 - Caracalenii, eliminati din Cupa

Oltul a ramas fara reprezentare in actuala editie a Cupei Romaniei, ultima echipa a judetului aflata in competitie, FC Caracal, pierzand ieri dupa-amiaza partida sustinuta pe teren propriu in compania formatiei de esalon secund CSM Ramnicu Valcea. In prima repriza a intalnirii desfasurate pe stadionul "Parc", ostilitatile au stat oarecum sub semnul echilibrului, la pauza pe tabela de marcaj consemnandu-se un scor alb. Quist, Precup si Aria au avut principalele ocazii de a marca ale gazdelor,

09 Septembrie 2008 - Caracalenii joaca pentru calificare

Stadionul "Parc" din Caracal va gazdui in aceasta dupa-amiaza intalnirea dintre formatia locala Fotbal Club si echipa de esalon secund CSM Ramnicu Valcea, meci programat in cadrul fazei a IV-a a Cupei Romaniei. Pentru singura reprezentanta a Oltului ramasa in competitie va fi a treia partida sustinuta in actuala editie a intrecerii, in precedentele runde, elevii tehnicianului Daniel Mogosanu depasind alta grupare din judetul vecin, Oltchim, si formatia FC Bals. Caracalenii au avut un start

08 Septembrie 2008 - O noua victorie

FC Caracal a castigat partida sustinuta vineri dupa-amiaza, pe stadionul "Parc", in compania formatiei Muscelul Campulung si ocupa locul secund in clasament, cu maximum de puncte acumulate. Cu 30 de minute inaintea finalului intalnirii, aflati in dezavantaj pe tabela, elevii antrenorului Daniel Mogosanu au revenit prin golurile inscrise de Precup si Calin. Dupa o prima repriza incheiata cu un scor alb, la un sfert de ora de la reluare echipa argeseana a preluat conducerea prin reusita lui

05 Septembrie 2008 - Caracalenii alearga dupa o noua victorie

Trei succese inregistrate in tot atatea meciuri si noua puncte acumulate in clasamentul seriei, acesta este bilantul echipei FC Caracal inaintea partidei pe care elevii tehnicianului Daniel Mogosanu o vor sustine astazi, pe teren propriu, in compania formatiei Muscelul Campulung. Vazuta la inceputul editiei de campionat 2008-2009 ca una dintre candidatele in lupta de accedere in esalonul secund, fosta divizionara B a avut un start foarte bun de sezon si, chiar daca oficialii clubului spun ca

28 August 2008 - FC Caracal merge mai departe

Formatia pregatita de Daniel Mogosanu a reusit accederea in faza a patra a Cupei Romaniei, impunandu-se cu 4-2 in meciul sustinut pe terenul altei grupari din judet, FC Bals. Oaspetii s-au desprins in castigatori pe finalul intalnirii, atunci cand echipa aflata sub comanda lui Cristian Stanculetu evolua in zece. Dupa un inceput de partida echilibrat, in care Koko, pentru formatia vizitatoare, respectiv Vadoi, pentru cei de la FC Bals, au fost aproape de a deschide scorul, odata cu scurgerea

27 August 2008 - FC Caracal-FC Bals: 3-2

Fosta echipa de esalon secund FC Caracal a reusit accederea in faza a IV-a a Cupei Romaniei, castigand cu scorul de 4 - 2 partida sustinuta ieri dupa amiaza la Bals, in compania echipei Fotbal Club din localitate. Elevii lui Daniel Mogosanu au deschis scorul pe finalul primei reprize prin Precup, decarul oaspetilor transformand o lovitura de la 11 metri, obtinuta de Koko si conetstata de echipa gazda. Dupa pauza, Matei a restabilit egalitatea dintr-un penalti dictat de centralul intalnirii

22 August 2008 - Confruntare cu "minerii"

La debutul in propriul fief din actuala stagiune, elevii lui Mogosanu tintesc trei puncte in disputa cu echipa din Matasari Dupa succesul obtinut in prima etapa a sezonului, pe terenul gruparii Armata Craiova, fosta formatie de esalon secund FC Caracal se va afla astazi la prima aparitie in fata propriilor suporteri din noua editie de campionat. Pe stadionul "Parc", elevii antrenorului Daniel Mogosanu vor primi vizita celor de la Minerul Matasari, intr-o partida in care reprezentanta Oltului va

18 August 2008 - Start reusit pentru caracaleni in noul sezon

Fosta echipa de esalon secund FC Caracal a confirmat ca rezultatele bune obtinute in amicalele disputate in perioada precompetitionala nu au fost intamplatoare. Formatia pregatita de Daniel Mogosanu a debutat cu dreptul in editia de campionat 2008-2009 a Ligii a III-a, castigand intalnirea sustinuta vineri dupa-amiaza, la Craiova, in cadrul primei etape a sezonului. In Banie, reprezentanta Oltului a avut ca adversara echipa Armata, din localitate, iar caracalenii au reusit sa se impuna in fata

15 August 2008 - Confruntare cu "militarii" din Banie

Dupa patru sezoane petrecute pe scena esalonului secund al fotbalului romanesc, cei de la FC Caracal sunt nevoiti sa se prezinte astazi la startul editiei de campionat 2008 - 2009 a Ligii a III-a. Contraperformanta retrogradarii din B a adus modificari importante la gruparea olteana, reprezentanta judetului abordand intrecerile noii stagiuni cu un lot in care se regasesc multi jucatori adusi in aceasta vara, dar si cu alt antrenor pe banca tehnica. In putinul timp pe care l-a avut la dispozitie,

14 August 2008 - Echipele judetului Olt, la start

FC Caracal, Alro Slatina, Progresul Corabia si FC Bals sunt cele patru formatii care vor reprezenta Oltul in viitoarea editie de campionat a Ligii a III-a. Pentru echipele judetului, stagiunea al carei start se va da maine se anunta mai dificila decat precedenta. Gruparile oltene traverseaza perioade mai putin faste, iar in seria in care au fost repartizate vor intalni multe cluburi puternice. Daca Alro Slatina si Progresul Corabia vor debuta in noul sezon in fata propriilor suporteri,

14 August 2008 - FC Caracal merge mai departe

Debut bun pentru fosta echipa de esalon secund FC Caracal, in anul competitional 2008-2009. Reprezentanta judetului a intalnit marti dupa-amiaza, la Ramnicu Valcea, formatia locala Oltchim, intr-o partida din cadrul fazei a doua a Cupei Romaniei, pentru elevii tehnicianului Daniel Mogosanu acesta fiind primul meci oficial al sezonului. Dupa 120 de minute de joc, la finalul carora pe tabela de marcaj se consemna egalitatea (1-1), caracalenii s-au impus in fata adversarilor la loviturile de

07 August 2008 - Caracalenii au pierdut in Banie

* Echipa pregatita de Daniel Mogosanu a fost invinsa de o selectionata a fotbalistilor amator Fosta divizionara "B" FC Caracal a suferit marti dupa-amiaza, la Craiova, al doilea esec in meciurile de verificare pe care elevii tehnicienilor Daniel Mogosanu si Sabin Ciurea le sustin pana la startul in anul competitional 2008 - 2009. Pe stadionul Scolii de Fotbal "Gica Popescu", reprezentanta Oltului a intalnit o selectionata a jucatorilor amatori, iar seria succeselor obtinute in aceasta vara ar

31 Iulie 2008 - "Noi ne-am propus sa jucam fotbal"

Dintre cele patru formatii ale Oltului care vor lua startul in viitoarea stagiune a Ligii a III-a considerata a fi gruparea cu cele mai mari sanse de a avea un parcurs reusit, FC Caracal este privita in seria a 4-a ca o posibila candidata in lupta pentru accederea in esalonul secund.Desi dupa retrogradarea din "B", in conditiile in care foarte multi jucatori au parasit clubul in aceasta vara, echipa se afla in reconstructie, prin aducerea pe banca tehnica a antrenorului Daniel Mogosanu

28 Iulie 2008 - FC Caracal s-a impus in fata "satelitului" Universitatii

Desfasurat la cantonamentul din Lunca Jiului al gruparii-fanion a Olteniei, amicalul ce a pus ieri fata in fata formatiile Universitatea II Craiova si FC Caracal s-a incheiat cu victoria echipei de Liga a III-a. Elevii tehnicienilor Daniel Mogosanu si Sabin Ciurea au castigat la scor de neprezentare confruntarea cu "juvetii" cei mici, reprezentanta judetului obtinand astfel al treilea succes in cele patru meciuri de verificare sustinute in aceasta vara. Caracalenii au reusit sa deschida scorul

24 Iulie 2008 - Caracalenii, in cautari pentru a-si completa lotul de jucatori

Aflati in aceste zile intr-un cantonament centralizat la Deveselu, fotbalistii formatiei FC Caracal continua pregatirile in vederea participarii la editia de campionat 2008 - 2009 a Ligii a III-a. Dupa ce la finalul precedentei stagiuni, in urma retrogradarii echipei, mai multi jucatori au parasit gruparea olteana, tehnicienii Daniel Mogosanu si Sabin Ciurea se vad pusi in situatia ca la momentul actual sa aiba la dispozitie un lot redus numeric, oficialii clubului cautand solutii pentru a

21 Iulie 2008 - Caracalenii au pierdut in Banie

Fosta divizionara "B" FC Caracal a disputat in weekend, la Craiova, a treia partida de verificare din seria celor pe care jucatorii aflati sub comanda tehnicianului Daniel Mogosanu le sustin inaintea inceperii viitoarei stagiuni a Ligii a III-a. In Banie, reprezentanta Oltului a avut ca adversara formatia Gaz Metan CFR din localitate, echipa pe care caracalenii o mai intalnisera si marti, intr-un amical desfasurat pe teren propriu. Daca in prima confruntare elevii lui Mogosanu s-au impus cu 4 -

02 Iulie 2008 - "Nu am semnat cu FC Caracal inca, dar cred ca se va rezolva"

Fostul fotbalist al Universitatii Craiova, Daniel Mogosanu, are stabilita, astazi, o noua intalnire cu cei din conducerea echipei de Liga a III-a FC Caracal. Daniel Mogosanu va purta o discutie cu oficialii clubului, astfel incat cele doua parti sa ajunga la un acord de principiu