Daniil Medvedev, la o victorie de primul loc mondial. Rusul a fost de neoprit în optimi la Miami

Miercuri, 30 Martie 2022, ora 05:31
1946 citiri
Daniil Medvedev. Foto: Facebook

Daniil Medvedev, locul 2 ATP şi cap de serie numărul 1, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Masters 1.000 de la Miami.

El l-a învins, marţi, cu scorul de 7-5, 6-1, pe americanul Jenson Brooksby, locul 39 ATP, după un meci de o oră şi 19 minute.

În faza următoare, Medvedev va evolua cu polonezul Hubert Hurcacz, locul 10 ATP, sau cu sud-africanul Lloyd Harris, locul 44 ATP.

În absenţa liderului mondial Novak Djokovici, Medvedev este numai la o victorie de recucerirea locului I ATP, pe care îl poate ocupa din nou după două săptămâni, prin calificarea în penultimul act.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Daniil Medvedev, #turneu tenis Miami, #Daniil Dubov castiga titlu mondial la, #djokovic , #Stiri Daniil Medvedev