Bonetti pune conditii: Decid eu sau plec

616 citiri

Enervat ca oficialii dinamovisti incearca sa-l introduca in conducerea tehnica pe Ion Marin, antrenorul "cianilor", Dario Bonetti, ameninta cu demisia.

"Nu am nimic cu nimeni de la club, dar nu incercati sa-mi puneti sfatuitor sau sa-mi bagati pe cineva cu forta in echipa. Am acceptat la inceput un staff si asta trebuie sa ramana. Daca m-ati pus , eu decid aici. Altfel, ne strangem mana si plec", a spus Bonetti, sustine Gazeta Sporturilor.

Conform sursei citate, oficialii formatiei din Stefan cel Mare au raspuns: "Bine, dar tot antrenorul raspunde si pentru rezultate. Atentie mare cu CFR, o alta infrangere ne-ar indeparta definitiv de locurile fruntase".

Dinamo va juca duminica seara, de la ora 20:45, cu CFR Cluj, intr-un meci din etapa a 4-a a Ligii I, care va fi transmis, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...