Ce a spus Dario Bonetti după victoria incredibilă a lui Dinamo în fața Voluntariului

Marti, 20 Iulie 2021, ora 09:52
4082 citiri
Dario Bonetti. Foto: Facebook / FC Dinamo

Tehnicianul Dario Bonetti a declarat, luni seară, că victoria obţinută de Dinamo cu FC Voluntari este foarte importantă, dar mai importantă este evoluţia echipei.

"Este foarte importantă victoria, dar pentru mine a fost mai importantă evoluţia. Am aşteptat să le văd evoluţia pe teren şi totul a fost pozitiv. Victoria este pentru suporteri, clubul supravieţuieşte datorită lor.

În repriza a doua puteam da cinci-şase goluri. Această victorie ne dă puţină linişte. Sorescu este un jucător mare, ca o maşină de Formula 1, are calităţi, poate juca în mai multe poziţii şi poate face diferenţa", a declarat Bonetti la posturile care transmit Liga I.

Formaţia Dinamo a început nou sezon al Ligii I cu victorie, după ce a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1), echipa FC Voluntari. Căpitanul Deian Sorescu a fost marcatorul dinamoviştilor.

Pentru Dinamo a marcat Sorescu '44, '59 şi '72, iar pentru FC Voluntari au punctat Fulop '14 şi Raţă '66.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...