6 din 6 pentru David Popovici? Când are loc ultima sa finală de la Naționale

Duminica, 09 Aprilie 2023, ora 10:56
1676 citiri
David Popovici

Înotătorul român David Popovici s-a calificat duminică dimineața în finala probei de 100 de metri fluture, la Campionatele Naţionale în bazin de 50 m găzduite de Complexul Sportiv de Nataţie din Otopeni.

Popovici (CS Dinamo) a fost cronometrat în serii în 54.89 secunde, calificându-se în ultimul act cu al treilea timp, după Daniel Martin (53.58) și Denis Popescu (54.72).

Finala probei de 100 m fluture va avea loc duminică seara, după ora 18.00.

David Popovici a câștigat deja titlul național în cinci probe, 50 m liber, 100 m spate, 50 m fluture, 400 m liber și 100 m liber.

Miracol în Cupa României! Echipa de liga a doua care va juca finala
Formaţia de ligă secundă Corvinul Hunedoara s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe...
Prima mare finală a anului, primul aur pentru David Popovici, în cea mai rapidă probă a natației
Înotătorul român David Popovici (19 ani) a debutat miercuri la Campionatele Naționale de la Otopeni, în proba de 50 de metri liber, cea mai rapidă a natației. Cu 100 de zile rămase...