David Popovici s-a calificat în finală la 100 metri cu al șaselea timp. Când e programată cursa

Sambata, 09 Decembrie 2023, ora 20:06
1755 citiri
David Popovici FOTO facebook

David Popovici s-a calificat, sâmbătă, în finala probei de 100 metri liber din cadrul Campionatului European de înot în bazin scurt, competiţie care se desfăşoară la Otopeni.

Popovici a concurat în prima semifinală, în care s-a clasat al doilea, după britanicul Matthew Richards. Timpul lui Popovici a fost 46.48, iar cel al britanicului a fost 46.23.

Per total, românul a obținut al şaselea timp.

În semifinale a concurat şi Patrick Dinu, care s-a clasat al şaptelea în prima semifinală (47.71), al 14-lea per total.

Finala va avea loc duminică, de la ora 19.08.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Ce a declarat sportiva din Israel care a fost huiduită la Mondialul de înot
O medaliată israeliană a fost huiduită de public la Campionatele Mondiale de nataţie de la Doha, duminică, unde a urcat pe a doua treaptă a podiumului, relatează Reuters. Anastasia...
Supărarea unui lider PNL, după ce PSD a anunțat că a „racolat” mai mulți primari liberali. „Permutări în stil golănesc”
Preşedintele PNL Timiş, Alin Nica, a reacţionat pe Facebook, după ce mai mulţi primari şi viceprimari au filialei pe care o conduce au anunţat că vor candida în 9 iunie din partea PSD....
#David Popovici, #inot, #natatie, #campionatul european de inot bazin scurt , #stiri din sport