David Popovici, finală dramatică la Mondialul de natație. S-a bătut cu un sud-coreean pentru aur VIDEO

Duminica, 18 Decembrie 2022, ora 14:17
9008 citiri
David Popovici. Foto: Facebook / FRNPM

Sportivul David Popovici a câştigat medalia de argint în proba de 200 metri liber la Campionatul Mondial de Nataţie în bazin scurt, de la Melbourne.

Popovici a încheiat cursa cu timpul de 1.40.79.

Medalia de aur a fost câştigată de Sunwoo Hwang (Coreea de Sud) – 1:39.72 min. (nou record al competiţiei), în timp ce al treilea s-a clasat britanicul Tem Dean – 1:40.86 min.

David Popovici, de neoprit. Al doilea aur la Otopeni: ”Conform planului”
David Popovici a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie care...
David Popovici și alții. Diferența enormă cu care s-a calificat în finală campionul român
Înotătorul român David Popovici (19 ani) s-a calificat joi în finala probei de 200 de metri la Campionatele Naționale de la Otopeni. După aurul cucerit miercuri în proba de 50 de metri...
#David Popovici, #david popovici recorduri mondiale, #david popovici in finala , #Stiri David Popovici