David Popovici, de neoprit. Al doilea aur la Otopeni: ”Conform planului”

Joi, 18 Aprilie 2024, ora 18:51
1535 citiri
David Popovici FOTO: Facebook / David Popovici

David Popovici a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie care are loc la Otopeni.

“Lucrurile au decurs conform planului. Sunt foarte mulţumit de timp şi de-abia aştept să înot din ce în ce mai repede anul acesta”, a declarat Popovici după cursă, în direct la TVR Sport.

El a precizat că este important să aibă cât mai multe probe ca să se pregătească pentru competiţii gen Jocurile Olimpice.

Popovici a fost cronometrat joi cu timpul 1:45.10. Pe locul doi s-a clasat Mihai Gergely (1:51.27), iar pe trei a terminat Robert Andrei Badea (1:51.86).

Miercuri, David Popovici s-a impus la 50 m liber.

Popovici va concura la Otopeni şi în probele de 100 m liber şi 400 m liber.

Quarterly Report - Editia 4

De ce își face AUR campanie cu Mihai Viteazul, Vlad Țepeș sau Ștefan cel Mare: ”Vorbim de o caracteristică a național-comunismului”
Partidul AUR s-a consacrat de-a lungul timpului prin folosirea de figuri istorice și scenete cu voievozi pentru a-și face mesajul auzit. Mihai Viteazul, Vlad Țepeș și Ștefan cel Mare apar...
Ce vor tinerii? Mai mult autoritarism și mai mult NATO
Analiză: Tinerii reprezintă 16% din populația României, iar peste 90% dintre ei nu au încredere în partide, parlament și guvern, dar sunt deciși să participe la schimbare. Tinerele...