David Popovici la Naționale, înainte de Jocurile Olimpice. Cum s-a descurcat în prima cursă de la Otopeni

Miercuri, 17 Aprilie 2024, ora 12:23
2128 citiri
David Popovici FOTO facebook

Înotătorul român David Popovici (19 ani) a debutat miercuri dimineață la Campionatele Naționale de la Otopeni, în seriile probei de 50 de metri liber.

Cu 100 de zile rămase până la startul Jocurilor Olimpice de la Paris, la care e calificat, David Popovici participă în această săptămână la Naționalele de la Otopeni.

În prima sa probă, 50 m liber, David Popovici a concurat în ultima serie, a 28-a, pe care a câștigat-o cu un timp de 22,40 secunde, cel mai bun al calificărilor.

Finala probei e programată miercuri după-amiază, de la ora 17.15.

Quarterly Report - Editia 4

Cursă fabuloasă pentru David Popovici. Românul l-a învins pe campionul mondial, cu un timp fantastic
Înotătorul român David Popovici (19 ani) participă în aceste zile la competiția Mare Nostrum de la Barcelona, unde a reușit în prima zi o performanță excepțională. David Popovici...
Cursa impresionantă cu care David Popovici a spulberat un record vechi de aproape 20 de ani VIDEO
Înotătorul român David Popovici, fost campion european şi mondial, a câştigat proba de 200 m liber din cadrul reuniunii Mare Nostrum de la Barcelona, miercuri seara, cu timpul de 1 min 44 sec...