Cursa electrizantă cu care David Popovici a devenit campion mondial în proba ”regină” a natației. Finalul a fost de infarct VIDEO

Miercuri, 22 Iunie 2022, ora 20:15
11465 citiri

Sportivul David Popovici, în vârstă de 17 ani, a câştigat, miercuri, medalia de aur în proba de 100 metri liber din cadrul Campionatului Mondial de Nataţie, competiţie care se desfăşoară la Budapesta. Popovici a obţinut la CM şi aurul la 200 m liber.

Sportivul român a concurat de pe culoarul 4 și s-a impus cu timpul de 47.58. Pe locul doi s-a clasat francezul Maxime Grousset, 47.64, iar podiumul a fost completat de canadianul Joshua Liendo Edwards, 47.71.

Finișul a fost unul electrizant, Popovici revenind pe ultima parte a distanței. În spatele său s-au clasat francezul Grousset (47.64) și canadianul Liendo Edwards (47.71).

Ce va face David Popovici dacă i se va urca la cap popularitatea: ”Știu că voi primi două palme”
David Popovici, care a câştigat, miercuri, a doua medalie de aur la Campionatul Mondial de nataţie, a declarat că dacă i se va “urca la cap” popularitatea, atunci va primi “două palme...
David Popovici a atacat din nou televiziunile din România care l-au ignorat la Mondiale: ”Consider că merit”
Sportivul David Popovici, în vârstă de 17 ani, a câştigat, miercuri, medalia de aur în proba de 100 metri liber din cadrul Campionatului Mondial de Nataţie, competiţie care se desfășoară...